Wyślij znajomemu

    Polecam stronę: http://chimera.olsztyn.pl/solution-category/125/solution/289/botox

    Gabinety partnerskie:   Klinika Dermourody  I  Instytut36 I  ZdroweNogi Olsztyn  I KosmetykaodPodszewki I  przyjaznakosmetyka.org I           Versum

    ROZWIĄZANIA

    Botox

    Botox jest zabiegiem ostrzykiwania, dzięki któremu możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie mięśni. W zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięcie odpowiednich, dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy. Stosowany jest również w leczeniu nadpotliwości.

     

    JAK DZIAŁA BOTOX

    Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 6 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd.

    CZY BOTOX JEST DLA CIEBIE

    Zabieg wykonywany jest przez lekarza i to wspólnie z nim ustalisz program zabiegowy odpowiedni dla Twojej skóry. Zabieg ostrzykiwania Botox'em zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać ich dalsze pogłębianie się. Na wyraźniejsze bruzdy lekarz zarekomenduje większe dawki Botox'u oraz często niezbędny już wypełniacz.

    NA JAKIE OBSZARY JEST POLECANY BOTOX

    Botox doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy – tzw. kurzych łapek wokół oczu, zmarszczek palacza, zmarszczek na czole i bruzdy między brwiami (lwia zmarszczka). Ponadto można uzyskać efekt podniesienia opadających powiek czy uniesienia opadniętych kącików ust. Zabieg ostrzykiwania Botox'em łagodzi bruzdy na dekolcie i szyi oraz koryguje linię żuchwy. 

    Botox jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości - jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami wydzielania zewnętrznego. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane.    JAK WYGLĄDA ZABIEG

    Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który podskórnie - przy pomocy bardzo cienkiej igły - ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta.

    JAK DŁUGO TRWA ZABIEG

    Zabieg trwa kilkanaście minut, dlatego też często procedura zabiegowa określana jest mianem lunchowej.

    CO BĘDZIESZ ODCZUWAĆ W CZASIE ZABIEGU

    W czasie wykonywania zabiegu będziesz czuć lekkie ukłucia. Choć zabieg jest praktycznie bezbolesny niektóre osoby szczególnie wrażliwe na ból decydują się na znieczulenie miejscowe.

    KIEDY MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ EFEKTÓW ZABIEGU

    Pożądany efekt, w zależności od wieku i stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3-14 dni od zabiegu.

    JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT 

    Efekt zabiegu utrzymuje się od 4 do 8 miesięcy, przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.

     

    JAK POSTĘPOWAĆ PO ZABIEGU BOTOX

    Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się lekkie zaczerwienienie, które zwykle ustępuje po około godzinie. Po zabiegu możesz wrócić do pracy i codziennej aktywności. Musisz jednak pamiętać, że przez kolejne kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień czy zabiegów laserowych. Osłabią one oraz skrócą czas działania preparatu

    CZY SĄ POTRZEBNE ZABIEGI DODATKOWE

    Podczas konsultacji poprzedzającej zabieg ostrzykiwania Botox'em, lekarz zaproponuje zabiegi przygotowujące skórę do tej procedury sprawiające, że efekty będą jeszcze bardziej zadowalające. Na przykład u osób z dużą wiotkością skóry warunkiem przeprowadzenia zabiegu Botox'em będzie wcześniejsza głęboka rewitalizacja skóry mezoterapią igłową.

    CZY SĄ JAKIEŚ SKUTKI UBOCZNE

    Po zabiegu zdarza się lekkie zaczerwienienie i delikatne ślady po nakłuciach.

    JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA BOTOX

    Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, stosowanie antybiotyków, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).

    BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU

    Na całym świecie kliniki wykorzystują Botox do zabiegów medycyny estetycznej od 2002, a od przeszło 20 lat stosowany jest w innych dziedzinach medycyny. Botox jest zatem substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek wykorzystująca toksynę botulinową typu A należy do najbezpieczniejszych. Działa bowiem wyłącznie czasowo, a dodatkowo wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu. Powtarzanie zabiegu ostrzykiwania nie skutkuje sumowaniem dawek w organizmie.

    ARTYKUŁ WYSZUKANO PO SŁOWACH:

    odmładzanie twarzy Olsztyn
    zabiegi botox Olsztyn
    nici liftingujące nowości
    jak zlikwidować zmarszczki na czole
    odmładzanie twarzy botoxem
    zabiegi kosmetyczne Olsztyn 
    kosmetyczka Olsztyn
    medycyna estetyczna Olsztyn
    dobry gabinet botox Olsztyn
    zaffiro olsztyn

    Kontakt

      TEL 89 535 92 42

      chimera@chimera.olsztyn.pl


      Gabinet Kosmetyki Estetycznej Chimera-derm
       

      ul. Kopernika 14
      10-512 Olsztyn


      Zobacz na mapie

      PON-PT 8.00 – 20.00
      SOB 8.00 – 16.00

       

      Dojazd autobusami

      8, 12, 23 (przystanek „Plac Pułaskiego”), 7 (przystanek „Filharmonia”), 1, 5, 8, 9, 12, 16, 20, 24, 25, 34 (przystanek "Partyzantów")

      Płatności

      Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

      WiFi

      W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.


      Chcesz być na bieżąco z informacjami o promocjach i nowościach? Zapisz się do newslettera.

        zapisz się do newslettera

        Copyright © 2015 Chimera - Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.