Czy masaż twarzy odmładza?

344552115 1241393119830863 2256842224634436784 n

Pierwsze zmarszczki, utrata jędrności i kolorytu skóry twarzy skłaniają do myślenia nad interwencją kosmetyczną. Oferta zabiegów odmładzających na twarz jest bardzo szeroka, a część gabinetów proponuje wśród nich również masaż. Czy manualne pobudzanie tkanek faktycznie może być skuteczne?

Jakie są efekty regularnego masowania twarzy?

Mało kto jest tego świadom, ale masaż twarzy może niejednokrotnie zastąpić lub wyraźnie opóźnić interwencję chirurga plastycznego. Lista korzyści z regularnego stosowania tego zabiegu jest bardzo obszerna. Masaż poprawia ukrwienie skóry i poprawia jej elastyczność, dzięki czemu przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek i pozwala wyraźnie spłycić te już istniejące. Tarcie powoduje również ścieranie martwych komórek naskórka, dzięki czemu zabieg ma właściwości higieniczne. Dzięki pobudzeniu krążenia chłonki, masaż twarzy przeciwdziała obrzękom limfatycznym – poprawia się zatem owal twarzy, znika chroniczna opuchlizna czy worki pod oczami.

Duże znaczenie ma wybór kosmetyków stosowanych podczas masażu – dzięki długotrwałemu pobudzaniu skóry, mają one szanse wniknąć głębiej, dzięki czemu ich działanie jest spotęgowane – możesz zatem również nawilżyć przesuszoną skórę i cienie pod oczami.

Nie bez znaczenia jest także psychologiczny efekt masażu – poddająca się mu regularnie osoba jest bardziej odprężona, zrelaksowana i spokojna, co pośrednio wpływa na poprawę ogólnej kondycji całego organizmu, w tym i skóry.

Skuteczny masaż twarzy – warunki

Aby masaż przyniósł oczekiwane efekty, należy zadbać o higienę – wykonuje się go wyłącznie na oczyszczonej skórze, umytymi dłońmi. Aby uniknąć dysproporcji, wszystkie ruchy muszą być wykonywane zawsze symetrycznie, po obu stronach twarzy. Warto także pamiętać, że grawitacja jest cichym wspólnikiem starzenia – zmarszczki skierowane są ku dołowi. Dlatego też masaż, aby miał szansę ich przeciwdziałać, musi być wykonywany odwrotnie – ku górze.

W przypadku tak bliskiego kontaktu dłoni obcej osoby z delikatną strefą, jaką jest twarz, granicę wyznacza klient – to od niego zależy, jak intensywny będzie dotyk, wszystko zależy bowiem od indywidualnych upodobań.

Jak w przypadku każdego zabiegu, także i do masażu twarzy istnieją przeciwwskazania. Należą do nich urazy i uszkodzenia skóry i głębszych tkanek w obrębie twarzy, a także aktywna choroba nowotworowa. W przypadku cery trądzikowej i naczynkowej, warto najpierw skonsultować się z kosmetologiem.

Masaż twarzy kobido – starożytny rytuał piękna

Odmianą masażu twarzy jest kobido, nazywany liftingiem bez skalpela. Wykonują go wyłącznie przeszkoleni specjaliści, ponieważ wymaga podążania zgodnie z ustaloną sekwencją obejmującą kilkadziesiąt precyzyjnych ruchów, bazujących na wiedzy z zakresu anatomii.

Co ciekawe, masaż kobido wykonywany jest zarówno na powierzchni twarzy, jak i wewnątrz ust (tzw. masaż transbukalny). Dzięki temu umożliwia rozluźnienie napiętych mięśni i ścięgien, przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych i poprawia mimikę twarzy.

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt8.00 – 20.00
Sob8.00 – 16.00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry