Jak usunąć worki pod oczami za pomocą medycyny estetycznej? Dlaczego Twój krem nie działa?
Dlaczego worki pod oczami?
Skóra w okolicach oczu podobnie jak skóra szyi starzeją się najszybciej. W tych obszarach skóra jest delikatna, cienka pozbawiona gruczołów łojowych. W okolicach dolnej i górnej powieki skóra najszybciej staje się wiotka i pomarszczona. Powieki zaczynają opadać a pod oczami mogą pojawiać się tzw worki pod oczami”. Przyczyn ich powstawania może być wiele. Podczas konsultacji należy ustalić czy przyczyna ich występowania są obrzęki, wiotka skóra, zaburzenia krążenia limfatycznego czy poduszeczki tłuszczowe. Każdy z tych powodów wymaga innego postępowania by zniwelować worki pod oczami. Przyczyny mogą nakładać się na siebie lub występować indywidualnie.
Z powodu wiotkiej skóry?
W przypadku worków pod oczami występujących z powodu wiotkiej skóry stosujemy metody mikro-nakłuwania, terapii fala radiową, krioterapii i mezoterapii igłowej. W ostatnich latach naszej praktyki estetycznej stwierdzamy iż skórę wokół oczu najlepiej napinają terapie łączone z mikro-nakłuwaniem z jednoczesnym wprowadzeniem w skórę energii fali radiowej. Do uzyskania optymalnych efektów należy wykonać minimum 6 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych oraz stosować w domu preparaty budujące grubość skóry.
A może zaburzenia krążenia?
W przypadku worków pod oczami występujących z powodu zaburzeń krążenia należy wykonać serię zabiegów łagodnie biostymulujących krążenie limfatyczne i krwionośne. Do tego celu stosujemy drenaż limfatyczny, substancje pobudzające krążenie wprowadzane metodą mezoterapii igłowej i mikroigłowej a także bezigłowej w przypadku skóry szczególnie wrażliwej. Po usprawnieniu przepływu zajmujemy się pogrubieniem skóry zabiegami z zastosowaniem fali radiowej lub ultradźwięków.
A może poduszeczki tłuszczowe?
W przypadku worków pod oczami występujących z powodu lokalnego nagromadzenia tkanki tłuszczowej tzw poduszeczki tłuszczowe usuwamy metoda lipolizy iniekcyjnej – zabieg wykonują lekarze medycyny estetycznej a następnie poddajemy skórę zabiegom napinającym technologią hifu. W przypadkach wymagających interwencji chirurgicznej czyli trwałego usunięcia tłuszczu pacjenta przekazujemy w ręce chirurga estetycznego.
A może obrzęki limfatyczne?
W przypadku worków pod oczami występujących z powodu zaburzonego przepływu limfy stosujemy zabiegi na całe ciało w formie masaży i drenaży limfatycznych. Po pierwszych zabiegach efekty może wydawać się niewidoczny a nawet obrzęki mogą być bardziej widoczne, gdyż układ limfatyczny zostaje wzbudzony do przepływu i w miejscach w okolicy cienkiej i delikatnej skóry obrzęki mogą się okresowo nasilić. Jednak dalsze postepowanie drenujące motywuje układ limfatyczny co stopniowo zmniejsza worki pod oczami. Efekt takiej procedury nigdy nie jest gwarantowany gdyż sprawne działanie układu limfatycznego zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ma na to wpływ styl życia, sposób odżywiania, ilość dostarczanych do organizmu płynów, jakość skóry i naskórka, wiek, rodzaj stosowanych kosmetyków i leków. Ogromny wpływ na występowanie worków pod oczami ma stres i niehigieniczny styl życia oraz uwarunkowania genetyczne, które mogą objawić się już w wieku młodzieńczym lub dopiero po 30-40 roku życia. Nagły spadek wagi ciała również jest przyczyną pojawianie się problemu.
Kiedy interweniować?
W przypadku pierwszych objawów pojawiania się worków pod oczami należy skonsultować się z kosmetologiem i lekarzem medycyny estetycznej, rozpocząć profilaktyczną pielęgnację i zabiegi w gabinecie by w przyszłości uniknąć pogłębiania się problemu. W przypadkach zaawansowanych niezbędna jest interwencja chirurgiczna szczególnie w przypadkach poduszeczek tłuszczowych.
Dlaczego mój krem nie działa?
Bo kremy działają tylko na powierzchnię skóry a worki pod oczami są zlokalizowane zazwyczaj pod skórą. Wyjątkiem jest stan, w którym objaw spowodowany jest wiotkością skóry. Wtedy dobra pielęgnacja z biostymulacja w gabinecie powinny poprawić stan skóry pod oczami.
A może domowym sposobem?
Istnieją domowe sposoby, które można zastosować każdego poranka od razu po przebudzeniu. Zazwyczaj worki pod oczami widoczne są z rana – po nocy – kiedy to wiele godzin spędzamy w pozycji leżącej. Często po kilkunastu minutach, czasem po kilku godzinach znikają samoistnie. Zalecane są wpierająco okłady z czarnej herbaty, okłady z zimnego, świeżego ogórka, masaże zimnymi rollerami czy chłodzące okulary żelowe, poranna gimnastyka. Każde z tych zaleceń wspiera krążenie i zmniejsza widoczność worków pod oczami.
To tyle na temat tego tematu. Jeśli macie pytania lub chcecie zadziałać w powyższej sprawie – zapraszamy do naszych gabinetów w Olsztynie.
xoxo Kasia