Kiedy widać efekty mezoterapii igłowej i bezigłowej? W jakim wieku można zrobić mezoterapię?

QSjm4PQ8

Ile razy zdarzyło ci się stać w drogerii przed regałem z preparatami do twarzy próbując wybrać ten, który najlepiej poradzi sobie z twoim problemem? Krem głęboko nawilżający? Serum redukujące zmarszczki? Olej o działaniu odmładzającym?

Jeśli zastosowane kosmetyki raz za razem przynoszą zawód i nie spełniają twoich oczekiwań, warto rozważyć zabieg mezoterapii.

Co to jest mezoterapia i dla kogo jest przeznaczona?

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu substancji czynnej bezpośrednio w głąb skóry właściwej. Efektu tego nie może osiągnąć żaden kosmetyk, nie mający możliwości tak głębokiego przenikania w tkanki. Jako że zabieg jest bardzo bezpieczny i wyjątkowo skuteczny, stosuje się go nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w medycynie konwencjonalnej – do niwelowania efektów urazów, naprawy zdegenerowanych struktur, do leczenia napięcia i bólu – także u dzieci i u osób w podeszłym wieku.

W medycynie estetycznej mezoterapia znalazła szerokie zastosowanie w obrębie odmładzania wyglądu i regeneracji skóry. Z jej pomocą można się łatwo pozbyć zmarszczek, rozstępów i cellulitu. Pomaga odzyskać napięcie skóry, nawilżyć skórę odwodnioną i przesuszoną, a także zwalczyć wypadanie włosów i łysienie.

Wyróżnia się dwa główne rodzaje mezoterapii: mezoterapia igłowa do podania preparatu wykorzystuje cieniutkie igły, natomiast mezoterapia bezigłowa opiera się na czasowym zwiększeniu przepuszczalności błon komórkowych.

Mezoterapia igłowa

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej, lekarz wprowadza preparat do wnętrza skóry za pomocą strzykawki wyposażonej w cieniutką igiełkę. Miejsce podania jest precyzyjnie wskazane, podobnie jak ilość wstrzykniętego preparatu. Pozwala to na osiągnięcie doskonałych efektów, także w przypadku bardzo poważnych zmian – głębokich zmarszczek, wyraźnych rozstępów czy zaawansowanego stadium cellulitu.

Mezoterapia igłowa wykonywana jest w seriach – najczęściej w pierwszym okresie zabiegi wykonuje się częściej (np. co tydzień przez miesiąc), następnie czas między kolejnymi podaniami ulega wydłużeniu (np. jeden na miesiąc przez pół roku). Kolejne wizyty mają już charakter utrwalający i podania wykonuje się zgodnie z potrzebami pacjentki.

Efekty mezoterapii igłowej widoczne są od razu po pierwszym zabiegu, z każdym kolejnym coraz wyraźniej. Utrzymują się one nawet do roku, w zależności od stadium zaawansowania problemu i indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Po tym czasie wskazane jest wykonanie dawki przypominającej, utrwalającej efekt.

Zabiegi można wykonać u osób od 25 roku życia pod warunkiem że są ku temu wskazania. Nawet osoby poniżej tego wieku kwalifikują się do zabiegu jednak nie w celu odżywczym czy odmładzającym a w celu redukcji blizn czy przebarwień pozapalnych. Najlepiej jednak reagują na mezoterapię osoby w wieku 30-50 lat gdy zabieg wykonywany jest w celach odmłodzenia czy rewitalizacji, ujędrnienia  i nawilżenia skóry. U osób powyżej 50 roku życia zabiegi te powinny uwzględniać większe potrzeby skóry poprzez zawartość indywidualnie komponowanych, intensywnie stymulujących  koktajli zabiegowych 

Mezoterapia bezigłowa

Do zabiegu mezoterapii bezigłowej wykorzystywane jest urządzenie wytwarzające prąd elektryczny o częstotliwości pozwalającej na czasowe zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej. Preparat podawany jest więc bez nakłuwania powłok skórnych. Metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku zmian o niskim i średnim stopniu zaawansowania.

Najczęściej stosowanymi substancjami w przypadku mezoterapii bezigłowej są kwas hialuronowy, kofeina, witamina C i B5, a także krzemionka czy wyciągi roślinne – w zależności od potrzeb.

Efekty mezoterapii bezigłowej widoczne są natychmiast i utrzymują się nawet do roku – wiele zależy od stadium problemu, z jakim pacjentka pojawiła się w gabinecie, a także od jej stylu życia i indywidualnych uwarunkowań jej organizmu. Najczęściej po ok. pół roku rekomenduje się zastosowanie zabiegu przypominającego, który ma na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów.

 

Zastanawiasz się, czy lepsza dla ciebie będzie mezoterapia igłowa czy bezigłowa? Skontaktuj się z lekarzem medycyny estetycznej, który pomoże dokonać właściwego wyboru.

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt8.00 – 20.00
Sob8.00 – 16.00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry