Facebook pixel

Wyślij znajomemu

  Polecam stronę: https://chimera.olsztyn.pl/tradzik-1

  trądzik

  TRĄDZIK POSPOLITY

  Trądzik pospolity (ance vulgaris) to schorzenie gruczołów łojowych objawiający się zmianami zapalnymi, grudkami, krostami i przebarwieniami pozapalnymi. Objawia się głównie na twarzy, plecach i klatce piersiowej. Występuję głównie u osób młodych, ostatnio coraz częściej również w okresie dziecięcym. Trądzik młodzieńczy dotyczy szczególnie osób w okresie dojrzewania. Za jego powstawanie odpowiadają hormony, czynniki genetyczne, bakteryjne  a także środowiskowe. Trądzik młodzieńczy wiąże się z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, nadmiernym  rogowaceniem ujść mieszków włosowych a w konsekwencji powstawania zmian zapalnych. Podczas nadmiernej produkcji łoju namnażają się bakterie beztlenowe (Propionibacterum Acnes) wytwarzające enzymy rozkładające tłuszcze. Produktem reakcji są drażniące  wolne kwasy tłuszczowe prowadzące do pierwszych objawów trądziku. Objawami trądziku są w konsekwencji grudki, krostki, zmiany ropne, przebarwienia i często blizny zanikowe. Leczenie trądziku należy rozpocząć już od pojawienia się pierwszych objawów. Leczenie dermatologiczne z zabiegami kosmetologicznymi daje dobre rezultaty i zapobiega trwałym uszkodzeniom skóry.

  TRĄDZIK DOROSŁYCH (ACNE TARDA)

  Trądzik może dotykać osób w każdym wieku. U osób dorosłych (po 25 roku życia) nosi nazwę Acne Tarda. Objawy trądziku u dorosłych są podobne jednak zmiany zapalne umiejscowione są głównie na bocznych częściach policzków, żuchwie, z przewaga prawej strony (u kobiet). Zmiany zapalne są intensywnie zaczerwienione, bolesne i wrażliwe w dotyku. Występują pojedynczo lub licznie i długo utrzymują się na skórze. Gojenie ich jest długotrwałe z pozostawianiem nieestetycznych śladów i blizn. Zaatakowana często procesem zapalnym broda jest zaczerwieniona i podrażniona co jest wynikiem rozkładu tłuszczy na wolne kwasy tłuszczowe powodujące silne podrażnienie skóry. Pacjenci cierpiący na to schorzenie źle znoszą objawy. Wynikiem złego samopoczucia  mogą być zaburzenia życia emocjonalnego, rodzinnego i zawodowego, brak samoakceptacji i narastająca frustracja. Dlatego ważne jest wczesne rozpoczęcie leczenia przyczyn, objawów i unikanie powstawania nieestetycznych blizn i przebarwień. Istnieje wiele przyczyn mogących mieć wpływ na wystąpienie trądziku Acne Tarda. Mogą to być stres, schorzenia tarczycy, zaburzenia hormonalne, niedobory żywieniowe, nietolerancje pokarmowe, niehigieniczny styl życia, niektóre leki.

  TRĄDZIK MŁODZIEŃCZY

  Tak nazywany jest również wyżej opisany trądzik pospolity. Trądzik młodzieńczy profesjonalnie prowadzony przez kosmetologa i lekarza dermatologa może przebiegać bezobjawowo czyi bez nasilonego stanu zapalnego. Należy jednak szczególnie dbać o skórę wpływając na regulację wydzielania gruczołów łojowych (odpowiednia higiena i pielęgnacja) oraz o stan płaszcza tłuszczowo lipidowego skóry czyli o prawidłową barierę naskórkową. Regulowanie grubości naskórka poprzez kontrolowane peelingi chemiczne oraz pielęgnację domową - regenerująco - eksfoliacyjną - również przynosi doskonałe rezultaty. Warto jednak zaznaczyć że terapia przeciwtrądzikowa to proces kilkumiesięczny a nawet wieloletni, jeśli dominują przyczyny hormonalne, genetyczne czy związane ze stosowanymi lekami. Obecnie dostępne dermokosmetyki dobrze radzą sobie z problemem trądziku, jednak warunkiem skuteczności jest regularne, dobrze dobrane i prawidłowe ich zastosowanie. W połączeniu z zabiegami kosmetologii estetycznej i często z leczeniem dermatologicznym możemy wspólnie osiągać bardzo dobre rezultaty. Osoby nieletnie przychodzą na zabiegi z rodzicem lub opiekunem. Opiekun podpisuje świadomą  zgodę na zabiegi wykonywane u dziecka.

  TRĄDZIK RÓŻOWATY

  To zupełnie inne schorzenie niż trądzik pospolity czy Acne Tarda jednak ze względu na podobna nazwę omówimy go w tym rozdziale. Trądzik różowaty wywodzi się z naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i często z zaburzeń żołądkowo jelitowych. Przyczyny te nie są do końca potwierdzone, jednak regulowanie tych obszarów wpływa korzystnie na skórę i łagodzi objawy trądziku różowatego. Schorzenie to  objawia się zaczerwienionymi policzkami (kształt motyla), grudkami, krostkami i wrażliwością skóry. Występuje na skórze z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi z współistnieniem nadmiernej produkcji łoju w okolicach nosa. Trądzik ten występuje głównie u osób dorosłych, szczególnie kobiet po 50 rż. Początkowo objawia się łagodnie, głównie częstym rumieniem twarzy. Z czasem pojawiają się rozszerzone naczynia krwionośne, trwały rumień, krosty i zmiany zapalne, uczucie palenia (pieczenia) skóry zwłaszcza policzków. Leczenie polega na odpowiedniej pielęgnacji, redukcji rumienia (Laser Alma), zmykanie naczyń |(Laser Spider), często leczeniu dermatologicznym

  ZALECANE ZABIEGI

  mesotherm

  przeciwtradzikowe

  alma-dye-vl

  q-switch-medyczny

  emerge

  dermatologia-estetyczna

  FlexMDnowosci-2021

   

  CENNIK WSZYSTKICH ZABIEGÓW:

  https://chimera.olsztyn.pl/cennik-1

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ARTYKUŁ WYSZUKANO PO SŁOWACH:

  przebarwienia na twarzy
  zamykanie naczyń na twarzy
  zamykanie naczynek na nogach
  łojotok
  leczenie łojotoku
  rozszerzone pory
  zaskórniki leczenie
  oczyszczanie twarzy
  zmarszczki
  odmładzanie
  nucleofil
  nucleofill olsztyn
  nucleofill strong
  biostymulacja
  osocze bogatopłytkowe
  harmony
  osocze
  medycyna estetyczna olsztyn
  domarecka olsztyn
  botox olsztyn
  zmarszczki
  odmładzanie olsztyn
  powiększanie ust laser frakcyjny olsztyn
  hifu olsztyn
  odmładzanie olsztyn
  lifting olsztyn
  zabiegi na twarz
  coaxmed Olsztyn
  modelowanie sylwetki
  cellulit
  zabiegi na cellulit
  endermologia olsztyn
  odchudzanie olsztyn
  zamykanie naczynek Olsztyn
  laser naczyniowy Olsztyn
  odmładzanie twarzy Olsztyn
  zabiegi odmładzające Olsztyn
  zamykanie naczyń krwionośnych
  jak zlikwidować zmarszczki na czole
  naczynka na twarzy
  trądzik różowaty
  kosmetyczka Olsztyn

   

  Kontakt

   TEL 89 535 92 42

   recepcja@chimera.olsztyn.pl


   Gabinet Kosmetyki Estetycznej Chimera-derm
    

   ul. Kopernika 14
   10-512 Olsztyn

   PON-PT 8.00 – 20.00
   SOB 8.00 – 16.00

    

   Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

   WiFi

   W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.


   Chcesz być na bieżąco z informacjami o promocjach i nowościach? Zapisz się do newslettera.

    zapisz się do newslettera

    Copyright © 2015 Chimera - Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.