Leczenie nadpotliwości Olsztyn

Nadpotliwość

NadpotliwośćNadpotliwość występuje wtedy, gdy pocimy się w warunkach, w których nie powinno się to zdarzać. Tzn. nie przebywamy w ciepłym pomieszczeniu lub w trakcie upałów, nie towarzyszy nam silny stres czy inne, znaczące czynniki zewnętrzne. Jednak definicja, co dla nas jest nadpotliwością a co nie, jest bardzo płynna i dotyczy również nadmiernego pocenia się np. w lecie. Wszystko zależy od naszego poczucia komfortu i estetyki. Pocenie się to ważny proces zachodzący w ciele. Pozwala on na utrzymanie stałej temperatury oraz pomaga usuwać toksyny z organizmu. Całkowite wyeliminowanie pocenia się jest nie tylko niemożliwe, ale przede wszystkim byłoby bardzo szkodliwego dla gospodarki organizmu.

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Zabieg iniekcyjny stosowany u kobiet i mężczyzn przy uporczywej nadpotliwości dłoni, pach, czoła i stóp u kobiet i mężczyzn. W takich przypadkach iniekcja toksyny botulinowej stanowi alternatywę dla leczenia dermatologicznego i chirurgicznego. Toksyna botulinowa blokuje uwalnianie acetylocholiny i powoduje, że bodźce z układu nerwowego nie docierają do gruczołów potowych co powoduje zahamowanie wydzielania potu. Stan ten utrzymuje się od kilku miesięcy do roku aż do czasu odtworzenia połączeń pomiędzy zakończeniami nerwowymi i gruczołami potowymi.

JAKIE OKOLICE PODDAWANE SĄ LECZENIU?

  • pachy
  • dłonie
  • skronie
  • kark
  • twarz

JAKIE SĄ ODCZUCIA PODCZAS ZABIEGU?

Zabieg polega na wielokrotnych iniekcjach toksyny botulinowej w polu zabiegowym. Przed zabiegiem skóra jest rozmiękczana w kąpieli wodnej (stopy) i następnie chłodzona lodem lub znieczulana kremem z lidokainą w celu zminimalizowania odczuć. zabieg przebiega sprawnie i szybko co zmniejsza dyskomfort podczas zabiegi.

KTO WYKONUJE ZABIEG LECZENIA NADPOTLIWOŚCI?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który indywidualnie dla każdego pacjenta ustala dawkę preparatu Botox. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja medyczna kwalifikująca do zabiegu.

CENY ZABIEGÓW

Lekarz indywidualnie podczas konsultacji przedstawia cenę zabiegu gdyż dawkowanie jest ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od wskazań, ilości preparatu i partii poddanej zabiegowi. 

Tagi

  • leczenie nadpotliwości
  • leczenie nadpotliwości olsztyn
  • nadpotliwość
  • nadpotliwość olsztyn

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl

Medycyna estetyczna
tel. 89 652 14 98


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt10:00 – 18:00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry