Okolice oczu

Okolica oka jest najbardziej wymagającą i delikatną okolicą na całej twarzy. Najczęściej właśnie tu zaczynamy widzieć pierwsze oznaki starzenia się skóry. Warto więc wcześnie rozpocząć profilaktykę i redukcje istniejących już objawów.

ZMARSZCZKI OKOLICY OCZU

Zmarszczki tej okolicy mogą pojawić się bardzo wcześnie, nawet już po 20 roku życia i są objawem częstego załamywania się skóry zwykle z powodu uśmiechu. Nazywane są kurzymi łapkami gdyż rozchodzą się promieniście od zewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Kurze łapki są najczęściej krygowane toksyna botulinową z bardzo dobrym efektem. Regularne relaksowanie mięśni okrężnych oczu pozwala na uniknięcie się tego typu zmarszczek w przyszłości. Dlatego metoda Botox stosowana jest w tej okolicy najczęściej. Regularne i prawidłowe nawadnianie i odżywianie skóry pozwala na utrzymanie jej w świetnej jakości przed długie lata.

WORKI POD OCZAMI

Worki pod oczami to obrzęki wynikające z różnych przyczyn. Często występują wraz z zasinieniem i zcieńczeniem skóry tuż pod dolną powieką. Obrzęki te mogą mieć charakter przejściowy lub utrwalony. To problem często współistniejący z cieniami pod oczami wynikającymi z upośledzonego krążenia. Worki mogą występować u kobiet i mężczyzn. Jeśli mają charakter przejściowy mogą być spowodowane konkretnym czynnikiem n nieprzespana nocą, złym trawieniem, odwodnieniem czy stosowaniem używek – alkohol, nikotyna, duża ilość soli w diecie lub zbyt gorąca kąpiel. Gdy worki pod oczami są utrwalone, warto rozważyć czynniki genetyczne, choroby nerek, nadnerczy, tarczycy czy wątroby. Posiadamy w ofercie wiele zabiegów redukujących worki pod oczami zarówno z zakresu medycyny jak i kosmetologii estetycznej i laserowej.

DOLINA ŁEZ

Głęboka bruzda rynnowata w okolicy oczodołu będąca wynikiem zapadania się wraz z wiekiem tkanki podskórnej. Bruzda biegnie tak jak płyną łzy czyli od wewnętrznego kącika oczodołu do środkowej części policzka. \Dolinę łez można korygować skutecznie z jednoczesna pielęgnacją biostymulującą i odbudowującą. W dolinie łez często istotnym problemem jest upośledzone krążenie co dodatkowo dodaje cieni pod oczami i w konsekwencji smutny wyraz twarzy. Kompleksowa kuracja daje zadowalające efekty.

CIENIE POD OCZAMI

Ciemne kręgi, sińce i przebarwienia mogą mieć wiele przyczyn. Pojawiają się po nieprzespanej nocy, po okresie przemęczenia, w chorobie czy silnym, przewlekłym stresie. Są jednak osoby, u których te czynniki nie maja znaczenia i cienie występują od zawsze. Mówi się że to taka uroda i wygląd ten jest naturalnym dla danego klienta. Istnieje jednak wiele metod poprawiających ten stan i niwelujących cienie pod oczami z jednoczesnym poprawieniem jakości skóry. Cienka skóra okolicy oka przez która prześwitują naczynia żylne i tętnicze wymaga pogrubienia i często uniesienia. Do tego celu służą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia, technologie naturalnie pogrubiające skórę oraz metody poprawiające krążenie limfatyczne i żylne.

OPADAJĄCE POWIEKI

Opadające powieki to częsty problem dojrzałej skóry. Nasila się wraz z wiekiem i czynnikami predysponujacymi takimi jak stres, częsty płacz, czynniki genetyczne, cienka skóra. Z problemem opadającej powieki możemy radzić sobie w jego wczesnym stadium gdyż wiotka, luźna powieka wymaga interwencji chirurgicznej. Dlatego też z problemem opadania powiek należy pracować jak najszybciej by utrzymywać jej napięcie w jak najlepszej kondycji. Małoinwazyjne zabiegi laserowe, mezoterapia, stymulacja skóry technologiami HI tech to nasze rozwiązania.

OKOLICE OCZU – ZALECANE ZABIEGI

Tagi

  • dolina łez
  • opadające powieki
  • worki pod oczami
  • zmarszczki okolice oczu
  • zmarszczki pod oczami

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl

Medycyna estetyczna
tel. 89 652 14 98


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt10:00 – 18:00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry