Cellulit

CELLULIT

lkmjnhv2 xmZXg

Cellulit – inaczej Lipodystrofia związany jest przede wszystkim z brakiem ruchu, codziennej aktywności fizycznej, niewłaściwego odżywiania, zaburzeniami krążenia oraz tendencjami hormonalnymi. To zmiany w tkance podskórnej polegające na nierównomiernym rozmieszczeniu się tkanki tłuszczowej. Objawia się nierównościami, grudkami i zagłębieniami nazywanymi potocznie „pomarańczową skórką”. 

Cellulit na udach, brzuchu i często na ramionach to problem wielu kobiet ale i również coraz częściej występuje u mężczyzn. Starania z zastosowaniem ćwiczeń i aktywności fizycznej, diety i pielęgnacji są zwykle niewystarczające. Z pomocą przychodzi nowoczesna kosmetologia Hi Tech znacząco redukująca ten problem pozostawiając na długo skórę gładką bez oznak „pomarańczowej skórki”

Istnieje wiele czynników mających wpływ na powstawanie, stopień i widoczność cellulitu. Są to między innymi wady postawy, zaburzenia hormonalne, częste noszenie butów na wysokich obcasach, stres, zła dieta, problemy z krążeniem, siedzący tryb życia, przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu, skłonność do obrzęków, stosowanie niektórych leków, zwiększona przepuszczalność naczyń krwionośnych, Redukcja wagi przy wysokim stopniu cellulitu nie jest wystarczającym powodem do jego zaniku. Niezbędne jest wówczas zastosowanie zabiegowych metod wspomagających. 

RODZAJE CELLULITU

Cellulit wodny dotyczy szczególnie osób szczupłych. Powodem jego występowania sa nieprawidłowości w mikrokrążeniu oraz krążeniu w naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Ta dysfunkcja prowadzi do zaburzeń mikrokrążenia co daje efekt zatrzymywania wody i powstawania objawów cellulitu.

Cellulit tłuszczowy dotyka najczęściej osób z nadmierną masa ciała. W tkance łącznej następują zmiany związane z nierównomiernym układem komórek tłuszczowych co objawia się wgłębieniami, grudkami i nierównością powierzchni skóry. Cellulit tego typu często bywa bolesny 

ZALECANE ZABIEGI

Zabiegi technologiczne dostarczają satysfakcjonujących efektów redukcji cellulitu pod warunkiem wykonywania ich w profesjonalnie skomponowanych seriach z zastosowaniem różnych technologii łączonych w jednym projekcie zabiegowym. Minimalna ilość zabiegów dla uzyskania utrwalonych efektów to 12 zabiegów.

VENUS TECHNOLOGY

Venus  zapewnia długotrwałe, widoczne natychmiast po zastosowaniu urządzenia, efekty zabiegowe. Wzrost napięcia skóry i redukcję cellulitu można zaobserwować już po pierwszej sesji. Szybkie, homogeniczne i w 100% bezpieczne podniesienie temperatury tkanki niezależne od typu skóry stymuluje wzrost nowego kolagenu poprzez aktywację funkcji fibroblastów. Powoduje to tworzenie nowego kolagenu ujędrniającego i odmładzającego skórę. Technologia znajduje zastosowanie w zabiegach na ciało, twarz, szyję i dekolt. Wysoka skuteczność i wszechstronność stosowania pozwala na zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Wymagana seria zabiegów dla utrwalania efektów.

SZAFIROWE ODMŁADZANIE

Działanie systemu Zaffiro polega na wytwarzaniu promieniowania podczerwonego o długości fal 750 do 1800 nm, której zadaniem jest podgrzewanie głębokich warstw skóry. Wskutek działania promieni dochodzi do podgrzewania i podrażniania włókien kolagenowych stymulując je jednocześnie do powrotu do pierwotnej długości. Skrócenie kolagenu daje jednocześnie poprawiona jakość skóry. Nabiera ona elastyczności i jędrności. Długofalowy rezultat terapii to pobudzenie fibroblastów to powstania nowych włókien kolagenowych. Proces ten postępuje od kilku tygodni (6 tygodni) do kilku miesięcy (6 miesięcy)po wykonaniu zabiegu co daje stopniowe, końcowe efekty odmłodzenia i liftingu. Zafirro powinno być zastosowane jako wspomagający element terapii endermoloicznych Icoone lub Primelle.

HIFU

Ultraformer jest to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje  w swoim działaniu technologię H.I.F.U. (High Intensity Focused Ultrasound). Metoda polega ona na zastosowaniu punktowo zogniskowanej wiązki ultradźwięków o dużych wartościach natężenia. Jest ona emitowana przez głowicę z półprzewodnikiem, a następnie kondensowana. Dzięki zogniskowaniu generowany jest bodziec termiczny. Powoduje on precyzyjne, punktowe przegrzanie skóry (nawet do 75 stopni Celsjusza), czego efektem jest koagulacja białek, w tym włókien kolagenowych. Prowadzi to do pobudzenia procesów regeneracyjnych, dzięki którym poprawia się jędrność i napięcie skóry. Jednocześnie nie powoduje przegrzania ani uszkodzenia tkanek otaczających. W leczeniu cellulitu technologia ta pozwala na utrzymanie najwyższej jakości skóry przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. 

I.C.O.O.N.E

Icoone to nowoczesna technologia stosowania w redukcji tkanki tłuszczowej, modelowania i do kondycyjnych terapii ciała. Zasada działania Icoone polega na zrozumieniu struktury tkanki łącznej i budowy skóry. Icoone powstał dzięki rewolucyjnemu odkryciu prof.J.C. Gimbertau w dziedzinie skóry. Jego badania zakładają istnienie tzw. systemu MCDAS czyli Multimikrowakoularnego Systemu Absorbcji Kolagenu. Zabiegi ICOONE® skierowane są do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Niezależnie od rodzaju i kondycji skóry w menu ICOONE® znajdziemy programy medyczne i kosmetyczne, które optymalnie dostosują się do indywidualnych potrzeb pacjenta.

PRIMELLE

Urządzenie Primelle stosowane jest w celu mechanicznego rozbicia i regularnego rozmieszczenia komórek tłuszczowych w zastosowaniu na okolicach ud, ramion, pośladków i brzucha. Zabieg każdorazowo wykonywany jest na całe ciało usprawniając tym samym ogólnoustrojowe krążenie i wzmacniając skórę i tkankę podskórną. 

DRENAZ LIMFATYCZNY

Urządzenie  to medyczny sprzęt do elektrostymulacji mięśniowej. W terapiach antycellulitowych stanowi doskonałe połączenie i element programów redukujących ale przede wszystkim wzmacniających profil mięśniowy. Wzmocnione, regularnie stymulowane mięśnie są istotnym czynnikiem eliminującym objawy cellulitu.

COAX 

Urządzenie medyczne COAX to opatentowana włoska technologia umożliwiająca prowadzenie skutecznych terapii oraz twarzy o udowodnionych klinicznie rezultatach. Zabiegi stosowane na ciało likwidują miejscową otyłość, cellulit, ujędrniają i napinają skórę oraz poprawiają jej strukturę. Aparatura stosowana do terapii twarzy zagęszcza, ujędrnia i poprawia strukturę skóry, widocznie redukuje zmarszczki i podnosi kontury. Urządzenie jest platforma zabiegową wyposażoną w głowice dostosowane do wielokierunkowych terapii.

PODCZERWIEŃ ALMA

Harmony Baby Rejuve – izraelskiej firmy Alma Lasers oferuje szeroki wybór zabiegów na ciało i twarz, które zapewnią zdrowy i promienny wygląd. Dzięki połączeniu nowoczesnych technologii laser dociera do skóry dokładnie tam, gdzie znajduje się problem. Dedykowane głowice dla Harmony Baby Rejuve (Dye-Vl oraz NIR) umożliwiają przeprowadzenie zabiegów w celu redukcji zmian naczyniowych i pigmentacyjnych, poprawiają koloryt i strukturę skóry, liftingują i odmładzają, a dodatkowa głowica Speed idealnie sprawdza się w epilacji.

MEZOTERAPIA

Mezoterapia to jak sama nazwa mówi – „terapia w głębi skóry”. Wraz z upływem czasu wzrasta potrzeba rewitalizacji, stymulacji i odżywienia skóry w skuteczny ale małoinwazyjny sposób. Takie właśnie zadanie ma mezoterapia, najczęściej wybierana jako pierwszy zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Mezoterapia ma na celu dostarczyć skórze niezbędne składniki do przywrócenia młodzieńczego, promiennego i wypoczętego wyglądu skóry. Leczenie cellulitu metodą mezoterapii powinno być traktowane jako element wspomagający technologie Hi Tech pomiędzy zabiegami z zastosowaniem urządzeń. Mezoterapia błyskawicznie naje skórze świeży wygląd usuwając objawy przemęczenia i starzenia. . Dobór wprowadzanych w skórę składników ukierunkowuje zabieg na spersonalizowany, konkretny efekt.

FLEX  TERAPIE LED

Nowa metoda terapii trudnych przypadków oraz nieinwazyjnej, głębokiej  regeneracji skóry dojrzałej. Flex MD to elastyczna, kompaktowa lampa do fototerapii LED. Profesjonalne urządzenie do fototerapii wyposażone w opatentowaną technologię LED z klinicznie potwierdzonymi długościami fal światła: niebieskiego 415 nm, czerwonego 633 nm, NIR 830 nm. Flex MD umożliwia również emisję pojedynczej długości fali lub kilku długości równocześnie. System posiada Certyfikat Medyczny na trądzik, gojenie ran, łuszczycę i ból (układ mięśniowo-szkieletowy). Również do różnych wskazań kosmetycznych jak odmładzanie i zaczerwienienia. Leczenie cellulitu metodą Flex MD  powinno być traktowane jako element wspomagający technologie Hi Tech pomiędzy zabiegami z zastosowaniem pozostałych wymienionych  urządzeń. 

Projekt bez tytulu 88

 

 

 

 

 

 

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl

Medycyna estetyczna
tel. 89 652 14 98


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt10:00 – 18:00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry