Zabiegi na przebarwienia, usuwanie przebarwień Olsztyn

Przebarwienia

PROBLEM PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia to częsty problem skóry zarówno dojrzałej jak i młodej. Pojawiają się wskutek wielu czynników zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Przebarwienia mogą wynikać z zaburzeń pracy gospodarki hormonalnej, stosowania terapii farmakologicznych czy nieprawidłowej pielęgnacji i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Najczęściej mamy do czynienia z przebarwieniami posłonecznymi w wyniku nadmiernej lub agresywnej ekspozycji słonecznej lub są one objawem zmian posłonecznych związanych ze starzeniem. Przebarwienia są przede wszystkim defektem estetycznym i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia jednak walcząc z przebarwieniami warto uwzględnić przede wszystkim czynniki predysponujące, które mogą mieć wpływ na ogólny stan zdrowia. Wśród czynników wpływających na powstawanie przebarwień mogą występować zaburzenia pracy tarczycy, nerek lub wątroby. Dlatego przed rozpoczęciem terapii na przebarwienia przeprowadzamy konsultację uwzględniając wskazania i przeciwwskazania do zabiegów.

JAK DŁUGO UTRZYMUJA SIĘ EFEKTY PO ZABIEGACH NA PRZEBARWIENIA?

Terapia przebarwień przy zachowaniu pełnego cyklu zabiegowego jest wysoce skuteczna. Charakteryzuje się długotrwałymi efektami jednocześnie wpływając korzystnie na jakość skóry. Proces redukcji przebarwień zwykle przebiega stopniowo i jest rozłożony w czasie. Najlepszym okresem do tego typu terapii jest jesień, zima i wiosna. Bardzo ważne jest stosowanie inhibitorów melanogenezy czyli substancji hamujących i normalizujących powstawanie pigmentu przez wiele tygodni a nawet lat. Produkty te maja działanie silnie antyoksydacyjne jednocześnie podnosząc w ten sposób jakość biologiczna skóry. \ich głównym zadaniem jest hamowanie powstawania nowych przebarwień. Bardzo ważna rolę w utrwalaniu efektu jest stosowanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych przez cały rok.

JAKIE ZABIEGI USUWAJĄ PRZEBARWIENIA?

Nasze wieloletnie doświadczenie i bogata oferta zabiegów z zastosowaniem nowoczesnych technologii pozwala nam na skuteczne i szybkie efekty. Wśród zabiegów depigmentujących, oprócz kosmetologii medycznej posiadamy urządzenia laserowe przeznaczone właśnie do rozjaśniania i wyrównywania kolorytu skóry. Naszym najnowszym osiągnięciem jest laser tulowy La Vienne, uznawany za najskuteczniejszy sprzęt laserowy na przebarwienia. Skutecznymi zabiegami są miedzy innymi laser Alma Dye VL, Vivace, zabiegi z zastosowaniem peelingów medycznych, Cosmelan, Dermamelan, Yellow Peel, laser IPL, Laser diodowy Palomar Emerge, zabiegi iniekcyjne – mezoterapia rozjaśniająca.

cosmelan
fot. po zabiegu cosmelan

JAKI WYBRAĆ ZABIEG NA PRZEBARWIENIA?

Trafiony wybór zabiegu uzależniony jest od doświadczenia specjalisty, lekarza lub kosmetologa. Wnikliwa konsultacja przed zabiegiem, analiza możliwych czynników predysponujących oraz obraz skóry dają możliwość wyboru najlepszej terapii. W niektórych przypadkach istnieje potrzeba zastosowania terapii złożonej z kilku procedur zabiegowych. Optymalne rozjaśnienie skóry można już przeprowadzić w 1-2 miesiące. W niektórych przypadkach zalecane są również zabiegi podtrzymujące i utrwalające efekty.

EFEKTY ZABIEGÓw na przebarwienia

 

fot. zabieg Harmony Baby przebarwienia blizna – dekolt
fot. zabieg Alma Dye VL – przebarwienia twarz dłonie
fot. dekolt Alma Dye VL

Tagi

  • przebarwienia
  • przebarwienia na skórze
  • przebarwienia na twarzy
  • zabiegi na twarz

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl

Medycyna estetyczna
tel. 89 652 14 98


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt10:00 – 18:00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry