Leczenie łojotoku Olsztyn

Łojotok

CZYM JEST ŁOJOTOK?

Łojotokiem określa się wzmożone wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe skóry. Łój wydzielany jest w stronę powierzchni skóry w okolicach obfitujących w gruczoły łojowe. Skóra w tych okolicach jest gruba, lśniąca, widoczne są rozszerzone ujścia gruczołów łojowych często wypełnione masami rogowo – łojowymi w żółtym lub ciemnoszarym odcieniu. Skłonność do łojotoku często jest predysponowany genetycznie.

OD CZEGO ZALEŻY WYSTĘPOWANIE ŁOJOTOKU?

Zależy też od gospodarki hormonalnej, wieku, szczególnie nasila się w okresie dojrzewania i przekwitania. Niekorzystnie wpływają androgeny, korzystnie – hamująco – estrogeny. Łojotok może też nasilać się przy zaburzeniach hormonalnych i zaburzeniach przemiany materii. Istnieją czynniki mogące nasilać występowanie łojotoku. Są to: stres, nadwyżka androgenów, niedobór witamin (A, E, B2, PP, C), czynniki dietetyczne, stosowanie preparatów przeciwgrzybiczych, aktywny wysiłek.

GDZIE WYSTĘPUJĄ OBJAWY ŁOJOTOKU?

Wzmożone wydzielanie łoju objawia się głównie na skórze twarzy (czoło, nos, broda, policzki), skórze owłosionej, okolicach zausznych i wewnątrz małżowin usznych, okolicach mostka i między łopatkami. W celu zmniejszenia łojotoku poza zabiegami estetycznymi zaleca się modyfikacje diety. Dieta powinna zawierać dużą ilość witamin, białka, soli mineralnych, i analogicznie mniej cukru, tłuszczów prostych, ostrych przypraw i używek.

JAK LECZYĆ ŁOJOTOK?

Dla pacjentów z uciążliwym łojotokiem skazana jest konsultacja z lekarzem dermatologiem. Diagnozę łojotoku ustala się na podstawie obrazu klinicznego i wywiadu. Skłonność do trądziku jest cecha genetyczną ale w znacznej mierze zależy też od gospodarki hormonalnej. Łojotoku nie można a nawet nie należy całkiem wyeliminować. Łój jest potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania skóry. Jednak przy jego nadmiarze można skutecznie redukować ilość łoju leczeniem dermatologicznym, prawidłową, celowana terapią domową oraz wieloma, skutecznymi zabiegami z zastosowaniem chemii kosmetycznej i technologii. Łojotok można leczyć witaminami, hormonalnie, dietetycznie, miejscowo preparatami przeciwłojotokowymi, kosmetologicznie szerokim zakresem zabiegów Hi tech, kwasami biochemicznymi, peelingami medycznymi i regulatorami wydzielania.

JAK ZAPOBIEGAĆ PO WYLECZENIU?

Po zakończeniu leczenia łojotoku należy postępować profilaktycznie, stosować odpowiednie preparaty do pielęgnacji skóry z tendencją do łojotoku, wdrożyć odpowiednią dietę i styl życia. Regularne zabiegi estetyczne hamujące i regulujące wydzielanie łoju skutecznie zapobiegają powracaniu problemu.

Łotok – polecane zabiegi

  • EMERGE – laser frakcyjny obkurczający ujścia gruczołów
  • LAVIEEN – laser tulowy frakcyjny subablacyjny
  • FLEX MD – fototerapia regulująca wydzielanie łoju
  • Q-SWITCH – oczyszczanie laserowe ujść gruczołów łojowych
  • GENEO – pielęgnacja obkurczająca i oczyszczająca ujścia
  • LASER FRAKCYJNY – zwężanie porów laserem frakcyjnym
  • VIVACE – radiofrekwencja igłowa regulująca wydzielanie łoju
  • MESOTHERM – globalne oczyszczenie i obkurczenie porów

Tagi

  • leczenie łojotoku
  • łojotok
  • łojotok olsztyn

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt8.00 – 20.00
Sob8.00 – 16.00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry