Rozstępy

vivace 03

ROZSTĘPY CO TO TAKIEGO

Rozstępy to częsty  problemem coraz występujący zarówno u kobiet jak i u mężczyzn choć u kobiet występują znacznie częściej. Problem ten uznawany jest za  uchodzą za kwestię dość wstydliwą. Występują najczęściej u osób dorosłych po nagłym schudnięciu, po ciąży, u osób młodych w miarę szybkiego wzrostu a także u sportowców gwałtownie zmieniających masę ciała.  U osób uprawiających intensywnie sport na  skutek przyrostu masy mięśniowej i wzrostu obwodu powstają uszkodzenia w strukturze skóry określane jako rozstępy. 

 Rozstępy to wrzecionowate pasma skóry przebiegające równoległe wzdłuż niej i sprawiające, że wygląda ona jak popękana. Rozstępy w pierwszym etapie  są uniesione i obrzękowe, z biegiem czasu ulegają stopniowemu zanikowi dając wygląd podłużnego wgłębienia z jaśniejszą barwą niż pozostałe obszary skóry. Podczas powstawania rozstępów nie jest odczuwany ból, pieczenie czy swędzenie, powstają one bezobjawowo. Miejsce występowania rozstępów w skórze to skóra właściwa. To tu następuje uszkodzenie fibroblastów i komórek odpowiedzialnych za produkcję elastyny i kolagenu. To właśnie te struktury białkowe odpowiadają za ciągłość, jędrność i napięcie skóry.

U KOGO WYSTEPUJĄ ROZSTĘPY

  • u kobiet w ciąży lub w okresie menopauzy
  • u osób często zmieniających wagę ciała
  • u młodzieży, dzieci, nastolatków w trakcie okresu dojrzewania
  • u sportowców, kulturystów
  • u osób otyłych
  • u osób często zmieniających dietę
  • u osób stosujących leki sterydowe
  • u osób z uwarunkowaniami genetycznymi

FAZY ROZWOJU ROZSTĘPÓW

  • Faza zapalna – w tej fazie rozstępy mają kolor czerwony,  lub czerwono siny. Są równolegle ułożone. To jest czas, w którym najlepiej rozpocząć terapię redukującą rozstępy. Daje to możliwość uzyskania najlepszych efektów kosmetycznych.
  • Faza zanikowa – w tej fazie rozstępy  rozjaśniają się i zmniejszają swoja objętość. Staja się mniej widoczne jednak jaśniejsze od pozostałych partii skóry. 

UMIEJSCOWIENIE ROZSTĘPÓW

Rozstępy mogą występować  w wielu okolicach ciała.  Najczęściej występują na pośladkach, biodrach, udach czy piersiach okolicy lędźwiowo – krzyżowej i okolicach barków.

ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIU ROZSTĘPÓW

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Choć nie jest to łatwe, gdyż unikanie ich powstawania wiąże się ze zdrowym  trybem życia związanym z równowaga żywieniową, stałym utrzymywaniem wagi, zrównoważonym trybem pracy i wypoczynku, uprawianiem sportów rozciągających – joga, pilates, stretching, stosowaniem profilaktycznej pielęgnacji kosmetycznej i zabiegowej –  co w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie proste.  Przestrzeganie tych zasad jest istotne Leczenie rozstępów jest procesem długotrwałym i złożonym opartym na kilku metodach leczenia. Terapia rozpoczyna się od konsultacji u kosmetologa i lekarza zajmującego się dermatologią estetyczną, Warto pamiętać że rozstępów nie można całkowicie usunąć ale wiele metod może spowodować że staną się dużo  one mniej widoczne. 

METODY USUWANIA ROZSTĘPÓW

Najskuteczniejszą metodą leczenia rozstępów jest terapia falą radiową mikroigłową Vivace i Mesotherm oraz laseroterapia. Zabiegi laserowe odbudowują  tkanki i je remodelują skórę. Mogą wywołać korzystny efekt przywrócenia objętości i kolorytu uszkodzonej skóry.   Zastosowanie laserów frakcyjnych np Emerge, Lavienne prowadzi do wytworzenia młodych komórek skóry i naskórka, zastępując wyspowo uszkodzone komórki oraz zapewniając lepszy metabolizm i syntezę białka. Obok laserów frakcyjnych stosuje się również terapie wykorzystujące RF – Venus Legacy, VIVACE. Umożliwiają one obkurczenie kolagenu co daje zwiększenie napięcia skóry i wygładzenie rozstępów.

REDUKCJA ROZSTĘPÓW – ZALECANE ZABIEGI

LASER FRAKCYJNY 

VENUS LEGACY

VIVACE

MESOTHERM

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl

Medycyna estetyczna
tel. 89 652 14 98


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt10:00 – 18:00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry