Depilacja laserowa Olsztyn

DEPILACJA LASEROWA

lightsheer

JAK DZIAŁA DEPILACJA LASEROWA?

Depilacja laserowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania nadmiernego owłosienia. Mechanizm światła laserowego sprowadza się do miejscowego, precyzyjnego podgrzania i zniszczenia elementów cebulki włosowej zabarwionych melaniną bez szkodliwego oddziaływania na pozostałe komórki skóry. Laser wysyła impuls, który odparowuje pigment powodując wstrzymanie funkcji życiowych kilku cebulek jednocześnie eliminując na stałe odrost włosów.

ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ?

Zabieg musi być wykonywany kilkakrotnie w określonym czasie, ponieważ energia świetlna działa tylko na cebulki włosów rosnących, będących w fazie anagenu. Na cebulki w stanie spoczynku – telogenu, laser nie działa. Dla trwałego usunięcia włosów potrzebnych jest więc 4-7 zabiegów w odstępach miesięcznych lub 6-8 tygodniowych. Badania histologiczne wykazały, że laser diodowy niszczy termicznie mieszek włosowy proporcjonalnie do jego wielkości i ilości elementów barwnikowych, powodując jego zwyrodnienie i zanik. Laser działa tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę i mieszek włosowy. Z tak zniszczonej struktury włos nie może już nigdy zostać wytworzony.

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO DEPILACJI LASEROWEJ

 • świeża opalenizna
 • kremy złuszczające
 • leki światłouczulające
 • stosowanie retinoidów
 • zioła (dziurawiec, nagietek)
 • depilacja woskiem,
 • depilacja pensetą (nie stosować 30 dni przed zabiegiem)
 • kolor włosów
 • skłonność do przebarwień
 • bielactwo
 • łuszczyca
 • peeling (nie stosować 7 dni przed zabiegiem)

UWAGA !!! PRZED I W TRAKCIE SERII ZABIEGÓW NIE NALEŻY SIĘ OPALAĆ!!!

JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ PRZED ZABIEGIEM?

 • nie wyrywać włosów z cebulkami minimum 4 tygodnie przed zabiegiem
 • przed zabiegiem skórę należy umyć i dokładnie ogolić
 • w przypadku skóry opalonej nie wykonywać zabiegu do czasu zejścia opalenizny
 • nie stosować kremów depilujących 7 dni przed zabiegiem
 • w dniu zabiegu nie stosować balsamów, kremów
 • 2 tygodnie przed zabiegiem nie stosować preparatów złuszczających

NA CZYM POLEGA CYKL WZROSTU WŁOSA?

Cykl wzrostu włosa można podzielić na 3 fazy: wzrostu (anagen), przejściową (katagen) i spoczynku (telogen). Faza wzrostu trwa od 2 do 6 lat i znajduje się w niej około 30% włosów na ciele i 75% na głowie. Po rozpoczęciu fazy katagenowej wzrost włosa zostaje zahamowany, dochodzi też do zmian w strukturze mieszka włosowego. Jest to krótka faza, bo zaledwie kilkudniowa, po której zaczyna się ostatni etap – 4 miesięczna faza spoczynku, zakończona wypadnięciem włosa. Ilość włosów znajdujących się w fazie przejściowej nie przekracza 3%, zaś w fazie spoczynku znajduje się około 20%.

CO DECYDUJE O KOLORZE WŁOSÓW?

Barwę włosom nadają żółto-czerwone feomelaniny i czarnobrązowe eumelaniny. Zawartość poszczególnych barwników u poszczególnych osób uwarunkowana jest genetycznie. Z upływem czasu w melanocytach powstaje coraz mniej barwnika i włosy siwieją (całkowity brak barwnika). U osób starszych dochodzi także do zmniejszenia ich średnicy, a często także do nadmiernego wypadania. O tym, kiedy włosy zaczynają się starzeć, również decydują geny. Na zmianę w strukturze włosa mają wpływ czynniki o podłożu hormonalnym, problemy z krążeniem i zaburzenia przebiegu procesów metabolicznych, a także czynniki zewnętrzne, takie jak częsta ekspozycja na promienie UV.

CIEKAWE, CZY WIESZ, ŻE?

Przeciętny człowiek ma na głowie około 100 tysięcy mieszków włosowych, a z każdego z nich w ciągu naszego życia może wyrosnąć od 20 do 30 włosów. Najmniej włosów mają osoby rude, najwięcej zaś blondyni. W ciągu miesiąca włosy stają się dłuższe przeciętnie 1 do 1,5 cm. Dziennie tracimy od 30 do 100 włosów, a po wypadnięciu starego włosa nowy wyrasta z tego samego mieszka włosowego. Średni dzienny przyrost wszystkich włosów na głowie to około 30 metrów, co w rozrachunku miesięcznym daje około 1 km. Decydujący wpływ na ilość włosów mają warunki genetyczne.

JAKIE JEST NASZE DOŚWIADCZENIE W DEPILACJI LASEROWEJ?

Od wielu lat pracujemy z laserem LightSheer. W miedzyczasie testowaliśmy inne lasery i urządzenia emitujące nielaserowe źródła światła. Dotychczas wszystkie pozostałe metody nie dawały nam tak wysokiej satysfakcji i skuteczności jakie daje nam w codziennej pracy Laser Light Sheer. Po prawidłowym zakwalifikowaniu pacjenta efekty są zaskakujące i widoczne w zasadzie już po pierwszym zabiegu. Nasza satysfakcja tak naprawdę jest niczym w porównaniu z satysfakcją naszych klientów, gdyż to właśnie pomoc w rozwiązywaniu różnych problemów jest naszym priorytetem. Dlatego metodę Light Sheer rekomendujemy jako pierwszą na liście naszych metod depilacji. Laser LightSheer posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie.

CENY ZABIEGÓW DEPILACJI LASEROWEJ

bikini300 zł
bikini brazylijskie400 zł
kark damski250 zł
kark męski350 zł
plecy200 – 700 zł
ramiona800 zł
przedramiona350 zł
ramiona300 zł
brzuch damski150 – 250 zł
brzuch męski250 – 450 zł
okolica brodawek piersiowych150 zł
pośladki200 – 350 zł
górna warga ( wąsik)160 zł
broda250 zł
baczki 160160 zł
policzki200 zł
szyja200 – 300 zł
górna warga i broda400 zł
łydki600 zł
kolana150 zł
całe nogi + bikini1000 zł
pachy250 zł
okolica pępka250 zł
paluchy stóp100 zł

Tagi

 • depilacja laserowa
 • depilacja laserowa olsztyn

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt8.00 – 20.00
Sob8.00 – 16.00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry