Leczenie rumienia Olsztyn

Rumień

RUMIEŃ A RUMIEŃCE – RÓŻNICA

Gdy jesteśmy zawstydzeni lub „dopadną” nas emocje, pojawia się na naszych policzkach zaróżowienie a czasem nawet zaczerwienienie, które jest naturalnym efektem emocjonalnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Rumieńce są całkowicie naturalna reakcją i znikają po krótkim czasie. Tym się różnią od rumienia, który jest utrwalony lub napadowy często bez konkretnego powodu. Rumieńce pojawiają się głównie na policzkach, natomiast rumień może również być widoczny na czole, brodzie czy dekolcie. W efekcie twarz jest stale zaczerwieniona, często z widocznymi, drobnymi naczynkami krwionośnymi. Przyczyną tej dolegliwości może być wiele czynników np. wiatr, praca na powietrzu, w słońcu czy w niskiej temperaturze. Brak ochrony uv a także czynniki genetyczne, ostre przyprawy i gorące potrawy mogą mieć wpływ na powstawanie i utrwalenie rumienia. W utrwalonym rumieniu może być odczuwalne dotkliwe pieczenie, opuchlizna, palenie i swędzenie. Nieleczony rumień może skutkować wystąpieniem trądziku różowatego i nadwrażliwości skóry.

Trądzik różowaty to dolegliwość pojawiająca się często jako konsekwencja długo utrzymującego się na skórze rumienia. Objawia się grudkami, krostkami, suchością skóry, pieczeniem. Do powstawania trądziku różowatego mogą przyczyniać się również uwarunkowania hormonalne i  funkcjonowanie układu naczynioruchowego. Występuje on głównie u osób po 40 – 50 roku życia, częściej u kobiet. Rozróżniane są cztery rodzaje trądziku różowatego: postać rumieniowo – teleangiektyczna, oczna, grudkowo krostkowa i guzowata.

W obecnych czasach dysponujemy bardzo skutecznymi metodami redukującymi rumień, zaczerwienienia i pękające naczynka. Zabiegi te wspomagają znacząco leczenie trądziku różowatego. Zabiegi te oparte na najnowocześniejszych technologiach laserowych doskonale radzą sobie z tym problemem już przy pierwszych sesjach zabiegowych.

Rumień – polecane zabiegi

 

Tagi

  • leczenie rumienia
  • rumień
  • rumień olsztyn
  • usuwanie rumienia

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl

Medycyna estetyczna
tel. 89 652 14 98


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt10:00 – 18:00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry