Usuwanie zmarszczek Olsztyn

Zmarszczki

Zmarszczki są jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry. Pierwsze zmarszczki mogą pojawiać się już ok 20-25 roku życia szczególnie w okolicach oczu tzw kurze łapki. W zależności od przyczyn powstawania oraz okolicy występowania można je podzielić na kilka rodzajów. Przyczyny pojawiania się zmarszczek związane są z pływem czasu – wraz z wiekiem, intensywnością pracy mięśni mimicznych, czynnikami zewnętrznymi (wiatr, słońce, mróz), utrata elastyczności skóry postępującą wraz z wiekiem, przesuszeniem i odwodnieniem skóry a także osłabieniem aktywności gruczołów łojowych i potowych i co za tym idzie mniejszą ilością lipidów w strukturze bariery hydro lipidowej skóry.

Miejsce pojawiania się zmarszczek oraz ich głębokość zależy również od genetyki, stylu życia i codziennej pielęgnacji kosmetycznej. Nadmierne opalanie, okres menopauzalny, stres i niewłaściwa dieta, zbyt mała ilość snu i narażenie na stres oksydacyjny (palenie papierosów, zanieczyszczenia)  mogą przyśpieszać i potęgować  występowanie zmarszczek.

ZMARSZCZKI W WIEKU 20 – 30 LAT

W tym wieku zdrowa i prawidłowo pielęgnowana skóra jest młoda i wystarczająco nawilżona i odżywiona. Sprawnie funkcjonuje dostarczanie tlenu i składników odżywczym dzięki prawidłowemu krążeniu. Krótkotrwale oddziałująca grawitacja i czynniki zewnętrzne nie powodują jeszcze zmarszczek nabytych. Jednak i młoda skóra może charakteryzować się zmarszczkami wynikającymi z uwarunkowań genetycznych i fizjonomicznych np drobne zmarszczki okolic oczu tzw kurze łapki, lwia zmarszczka od nauki czy ekspresji emocji czy linie marionetki u osób o pełnych, ciężkich policzkach.

ZMARSZCZKI W WIEKU 30 – 40 LAT

W tym okresie zmarszczki zaczynają się utrwalać. Nie znikają gdy skóra jest w stanie spoczynku. Pozostawiają widoczne linie zwłaszcza w okolicach oczy i okolicy nosowo-wargowej. Pojawia się lwia zmarszczka w okolicy miedzy brwiami nadając twarzy srogi i zmęczony wygląd. W tym okresie zaczynają również pojawiać się zmarszczki z powodu pierwszych symptomów opadania i wiotczenia tkanek. Również pod oczami skóra staje się cieńsza co powoduje wiotczenie i powstawanie drobnych zagnieceń.

ZMARSZCZKI W WIEKU 40 – 50 LAT

Bruzdy nosowo wargowe zaczynają się pogłębiać i wraz ze spadkiem objętości policzków twarz zyskuje zmęczony wygląd. W tym okresie zaczyna być widoczny proces starzenia okolicy szyi i dekoltu. Skóra staje się cienka, pogłębiają się poziome bruzdy i zaczyna się budować sieć drobnych zagnieceń, Dekolt pokrywa się drobną siecią linii zwłaszcza u osób śpiących na boku oraz korzystających często z kąpieli słonecznych. W tym okresie rozpoczynają się zmiany chemiczne w skórze związane ze spadkiem ilości estrogenów w okresie pre-menopauzalnym. To powoduje, że skóra staje się cienka i wiotka.

ZMARSZCZKI W WIEKU POWYŻEJ 60  LAT

Na skutek spadku estrogenów i wielu dotychczas wymienionych czynników utrwalonych w czasie skóra zaczyna intensywnie wiotczeć. Pogłębione są bruzdy nosowo wargowe, pojawiają się tzw chomiki z powodu zaniku tkanki podskórnej policzków oraz zmian biologicznych w układzie twarzoczaszki. Pojawia się dolina łez, czyli ubytek tkanki tłuszczowej w okolicy oczy oraz cienie i obrzęki pod oczami wynikające z niedostateczne korzystnego krążenia. Skóra w tym wieku może być pokryta siateczką zagnieceń i bruzd.

ZMARSZCZKI PALACZA

To zmarszczki pionowe wokół ust wynikające z nawyku palaczy czyli składania ust w „dziubek”. Wieloletnie , powtarzalne gesty utrwalają zagniecenia, które z czasem stają się nieodwracalnie widoczne. Zmarszczki te nie dotyczą tylko osób palących tytoń. Tendencje genetyczne, suchość skóry, postępująca elastoza i pogrubianie się naskórka mogą przyczyniać się do ich występowania u wszystkich osób.

KURZE ŁAPKI

Kurze łapki w okolicach oczu. Zmarszczki tej okolicy mogą pojawić się bardzo wcześnie, nawet już po 20 roku życia i są objawem częstego załamywania się skóry zwykle z powodu uśmiechu. Nazywane są kurzymi łapkami gdyż rozchodzą się promieniście od zewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Kurze łapki są najczęściej krygowane toksyna botulinową z bardzo dobrym efektem. Regularne relaksowanie mięśni okrężnych oczu pozwala na uniknięcie się tego typu zmarszczek w przyszłości. Dlatego metoda Botox stosowana jest w tej okolicy najczęściej. Regularne i prawidłowe nawadnianie i odżywianie skóry pozwala na utrzymanie jej w świetnej jakości przed długie lata.

OBRĘCZE VENUS

To zmarszczki w okolicy dekoltu układające się w kształcie naszyjnika. Nazywane też „zmarszczkami królowej Jadwigi”. Przyczyny ich powstawania to częste korzystanie ze smartfonów, czytanie, praca przy komputerze i czynności wielokrotnie w ciągu życia wykonywane z głową pochyloną do dołu. W tym przypadku profilaktyka jest najlepszą forma unikania tego typu zmarszczek. Gdy jednak już występują niezbędny jest pełen program kosmetologiczny mający na celu odbudowę gęstości skóry.

DOLINA ŁEZ

Głęboka bruzda rynnowata w okolicy oczodołu będąca wynikiem zapadania się wraz z wiekiem tkanki podskórnej. Bruzda biegnie tak jak płyną łzy czyli od wewnętrznego kącika oczodołu do środkowej części policzka. \Dolinę łez można korygować skutecznie z jednoczesna pielęgnacją biostymulującą i odbudowującą. W dolinie łez często istotnym problemem jest upośledzone krążenie co dodatkowo dodaje cieni pod oczami i w konsekwencji smutny wyraz twarzy. Kompleksowa kuracja daje zadowalające efekty.

ZMARSZCZKI KRÓLICZKA

Zmarszczki w okolicach nosa wynikające z częstego marszczenia nosa. Występują często u osób wrażliwych na słońce, alergików i osób z często występującym katarem. Współistnieją najczęściej z kurzymi łapkami w okolicach oczu. Prostym rozwiązaniem jest relaksacja mięśnia toksyną botulinowa co daje bardzo dobry efekt redukcji zmarszczek.

LINIE MARIONETKI

Zmarszczki występujące w okolicy bocznych części ust. Boczne kąciki ust na styku policzka i brody. Pojawiają się u osób ok 50 roku życia ale mogą być też uwarunkowane genetycznie. Pojawiają się zazwyczaj u osób o ciężkich, pełnych  policzkach poddających się wraz z wiekiem grawitacji. Pogłębiają się dodatkowo wraz z utratą tkanki podskórnej. Dobrym rozwiązaniem jest wypełnienie linii marionetek implantem śródskórnym oraz zwiększenie napięcia skóry policzków.

ZMARSZCZKI ELASTOSTYCZNE

Zmarszczki wynikające ze zmiany elastyczności skóry i przede wszystkim z ekspozycji na promieniowanie UV. Wraz z wiekiem i wieloletnim nasłonecznieniem, spadkiem elastyny i kolagenu skóra zaczyna się  i zagniatać. Zmarszczki wynikające z ekspozycji na UV bardzo trudno usunąć. Pokrywają cały obszar narażony na słońce. Często z zmianami barwnikowymi, zgrubieniami i przebarwieniami. Najlepszą ochrona przed nimi jest codzienne stosowanie fitrów UV.

ZMARSZCZKI ATROFICZNE

Wraz z wiekiem dochodzi do zaburzeń odżywienia skóry i upośledzenie jej właściwości odtwórczych. Atrofię (zanik) drastycznie przyśpiesza okres menopauzalny gwałtownie obniżając poziom estrogenów warunkujący dużą ilość kolagenu. Wraz z jego spadkiem skóra traci elastyczność i marszczy się. Skóra traci rozciągliwość, zmniejsza się aktywność fibroblastów, poziom kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i glikozaminoglikanów.

Zmarszczki – polecane zabiegi

 • BOTOKS – lwia zmarszczka, zmarszczki palacza, kurze łapki
 • WYPEŁNIACZE – bruzdy nosowo wargowe, zmarszczki na szyi, dłonie, dekolt, policzki
 • ZAFFIRO – zmarszczki elastostyczne, grwitacyjne, atroficzne
 • MEZOTERAPIA – drobne zmarszczki, odżywienie skóry, zmarszczki okolicy podoczodołowej
 • OSOCZE – zmarszczki elastostyczne, grawitacyjne, szyja i dekolt
 • WOLUMETRIA – zmarszczki elastostyczne, zmarszczki grawitacyjne, atroficzne
 • VIVACE – wszystkie typy zmarszczek
 • REDERMALIZACJA – zmarszczki od 25 do 50 roku życia, zmarszczki odwodnieniowe, elastotyczne

Tagi

 • dolina łez
 • kurze łapki
 • linie marionetki
 • obręcze venux
 • usuwanie zmarszczek
 • zmarszczki
 • zmarszczki atroficzne
 • zmarszczki elastostyczne
 • zmarszczki króliczka
 • zmarszczki olsztyn
 • zmarszczki palacza

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt8.00 – 20.00
Sob8.00 – 16.00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry