Nadmierne owłosienie, redukcja owłosienia Olsztyn

Owłosienie

PROBLEM – NADMIERNE OWŁOSIENIE?

Nadmierne owłosienie to dla wielu osób krępujący i bardzo uciążliwy problem. W większości przypadków nadmierne owłosienie to tylko „taka uroda” jednak w niektórych przypadkach to problem fizjologiczny a nawet zdrowotnych. Może być głównie skutkiem zaburzeń hormonalnych i w tych przypadkach określamy ten problem jako Hirsutyzm.

HIRSUTYZM CO TO TAKIEGO?

Hirsutyzm to nadmierna ilość dojrzałych włosów w okolicach androgenozależnych – androgenowrażliwych – czyli typowo męskich – u kobiet. Do takich miejsc zaliczamy brodę, wargę górną, ramie, plecy, górną część brzucha, podbrzusze, dolną część pleców i udo. Nieprawidłowe owłosienie typu męskiego oznacza zwykle nadmiar androgenów w organiźmie. Należy rozróżnić hirsutyzm od hipertrychozy, czyli uogólnionego, wzmożonego owłosienia ciała, które nie dotyczy jedynie androgenozależnych obszarów i nie jest wywołane nadmierna ilością androgenów. Przyczyną hipertrychozy mogą być czynniki genetyczne, niektóre leki, niedoczynność tarczycy lub mieć nieznana etiologię. W przypadku stwierdzenia lub podejrzenia hirsutyzmu, redukcje owłosienia powinno sie przeprowadzać jednocześnie z leczeniem dermatologcznym i endokrynologicznym. |

REDUKCJA OWŁOSIENIA

Obecnie kosmetologia estetyczna pozwala na skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na długo lub nawet na stałe. Zależy to od wielu czynników, jednak skuteczność zabiegów depilacji laserowej jest bardzo wysoka. W naszym gabinecie oferujemy najnowocześniejsze lasery skutecznie niwelujące problem nadmiernej ilości włosów. Lase Vectus i Laser Light Sheer to urządzenia wiodące na rynku światowym.

WĄSIK, PACHY, BIKINI, ŁYDKI, KLATKA PIERSIOWA

To najczęściej poddawane zabiegom okolice u kobiet. Mężczyźni poddają się depilacji laserowej w celach estetycznych, higienicznych, często na potrzeby sportu czy zawodowe. Okolice to plecy, łydki, pachy, klatka piersiowa.

NADMIERNE OWŁOSIENIE – ZALECANE ZABIEGI

Tagi

  • hirsutyzm
  • nadmierne owłosienie
  • owłosienie
  • redukcja owłosienia

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl

Medycyna estetyczna
tel. 89 652 14 98


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt10:00 – 18:00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry