Lasery naczyniowe Olsztyn

LASER NACZYNIOWY

DIODOWY LASER NACZYNIOWY SPIDER

Laser medyczny Spider to urządzenie medyczne klasy IIb. Posiada CE 0197 – TÜV Rheinland LGA Products GmbH i FDA. Półprzewodnikowe lasery diodowe to osiągniecie techniczne ostatnich kilku lat. Nowoczesne generatory światła laserowego dużej mocy o długościach fal od 500 nm do 1500 nm systematycznie wypierają w zastosowaniach lasery CO2 . Przewaga polega na wykorzystaniu giętkich światłowodów kwarcowych, oraz stosowanie fal podczerwonych silnie pochłanianych przez hemoglobinę, melaninę i wodę. Tym samym można użyć znacznie mniejszej mocy, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu, eliminując możliwość wystąpienia niezamierzonych uszkodzeń ciała.


LASER NACZYNIOWY MED ART

Laser medyczny MedArt 470 jest laserem diodowym
o długości fali 532 nm. Pod wpływem energii laserowej drobne zmiany naczyniowe i barwnikowe (teleangiektazje, pajączki) ulegają zamknięciu. Dzięki odpowiednio dobranej energii można usuwać zmiany bez naruszenia ciągłości skóry. Energia laserowa pochłaniana jest przez oksyhemoglobinę, zamieniana w ciepło, które niszczy naczynia w efekcie tzw. fototermolizy. Bezpośrednio po zabiegu naczynka rozjaśniają się, a w kolejnych dniach następuje proces gojenia i eliminacji zamkniętego naczynia. Przez 30 dni po zabiegu należy unikać sauny i silnego przegrzewania skóry.

Laser Med Art jest wyposażony jest również w skaner wychwytujący najdrobniejsze naczynia, co pozwala na skuteczne i długotrwałe efekty w redukcji i leczeniu rumienia.

W przypadku pojedynczych naczyń często w pełni zadowalający efekt uzyskuje się już po jednym zabiegu. W przypadku rumienia i mnogich, drobnych naczynek należy wykonać kilka zabiegów sukcesywnie zmniejszających widoczność naczyń, skłonność do zaczerwieniania się i nerwicy naczynioruchowej


ALMA DYE VL

Doskonałe urządzenie stosowane głównie w reukcji rumienia naczyniowego i zamykania mniejszych naczyń krwionośnych. Harmony Baby Rejuve – izraelskiej firmy Alma Lasers oferuje szeroki wybór mozliwosci terapii naczyniowych. Dzięki połączeniu nowoczesnych technologii laser dociera do skóry dokładnie tam, gdzie znajduje się problem. Dedykowane głowice dla Harmony Baby Rejuve (Dye-Vl oraz NIR) umożliwiają przeprowadzenie zabiegów w celu redukcji zmian naczyniowych Zabiegi są całkowicie bezpieczne, nawet na delikatnej i cienkiej skórze, jak szyja i dekolt. Efektem zabiegów jest poprawa wyglądu zmian naczyniowych, rozjasnienie skóry, uregulowanie funkcji naczyniowej i dodatkowo redukcja zmian pigmentacyjnych oraz zmniejszenie wielkości porów, poprawa kolorytu i struktury skóry.


PYTAMY O TWOJĄ SKÓRĘ

CZY MASZ SKÓRĘ NACZYNIOWĄ?

Skóra wrażliwa to często też skóra  naczyniowa. Głównym objawem tej  dolegliwości są widoczne , czerwono-sine żyłki czyli pękające naczynka krwionośne. Popękane naczynka na twarzy to częsty problem dotykający zarówno mężczyzn  jak i kobiety. Powodów jest wiele, od nieprawidłowej pielęgnacji i ochrony skóry do poważnych zaburzeń krążenia, nadciśnienia, zaburzeń  hormonalnych. Często rozszerzone naczynka występują na skutek nadwagi , nieprawidłowego odżywiania a także nie tolerowania niektórych pokarmów. W terapii naczyniowej ważna jest  profilaktyka i prawidłowe postępowanie po zabiegach zamykania naczyń. Popękane naczynka krwionośne na twarzy, dekolcie i kończynach dolnych usuwamy laserem medycznym diodowym Med Art oraz laserem Spider 980 nm, metodą elektrokoagulacji, Impulsywnym Źródłem Światła IPL, oraz skanerem diodowym med Art. Metody te wybierane w zależności od średnicy , koloru i głębokości naczynia są dobierane indywidualnie po konsultacji kosmetologicznej.

JAKIE METODY STOSUJEMY W SKUTECZNEJ TERAPII NACZYNIOWEJ?

 • Laser Diodowy Med Art 532 nm
 • Alma Rejuve Dye Vl
 • Laser diodowy Spider 980 nm
 • Skaner Med Art
 • Impulsywne Żródło Światła IPL
 • Elektrokoagulacja Apillus

JAK NALEŻY PRZYGOTOWAC SKÓRĘ DO ZABIEGU?

 • Nie należy opalać się przez okres 4 tygodni przed zabiegiem oraz w trakcie trwania laseroterapii
 • Nie przyjmować substancji światło-uczulających przez okres 4 tygodni
 • Nie wykonywać zabiegów złuszczających przez 4 tygodnie
 • W dniu zabiegu nie należy pić alkoholu
 • Należy poinformować o przyjmowanych lekach, suplementach i ziołach.
 • Nie należy przed zabiegiem stosować substancji drażniących skórę.

W JAKI SPOSÓB PRZEPROWADZANY JEST ZABIEG?

W trakcie zabiegu pacjent i operator mają założone specjalne ochronne okulary. Zabieg poprzedzony jest oczyszczeniem i dezynfekcją skóry. W metodach IPL lub Dye Vl skóra pokrywana jest warstwą bezbarwnego żelu. Przed emisją światła następuje kontaktowe ochłodzenie skóry. Podczas zabiegu możliwe jest odczuwanie ciepła, lekkiego szczypania i mrowienia.

JAKI JEST MECHANIZM LASEROWEGO ZAMYKANIA NACZYŃ?

Światło lasera jako urządzenia optycznego wychwytuje plamy barwne widoczne dla konkretnych długości fali. W przypadku laserów naczyniowych barwnikiem wychwytywanym jest hemoglobina znajdująca się we krwi.  Koagulacja hemoglobiny powoduje efekt zamknięcia naczynia a w konsekwencji jego całkowitego zniszczenia i usunięcia. Naczynia krwionośne mogą być położone na różnych głębokościach, w związku z tym zastosowanie laserów o różnych długościach fali daje najbardziej spektakularne efekty.

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO ZAMYKANIU NACZYŃ?

 • stosować łagodne środki myjące
 • łagodnie osuszać skórę
 • stosować ochronę przeciwsłoneczną w ciągu dnia
 • chronić strupki przed zerwaniem
 • pielęgnować zalecanymi kremami opatrunkowymi
 • nie korzystać z sauny, basenów, solarium aż do pełnego zagojenia
 • nie stosować żadnych zabiegów złuszczających
 • nie stosować kremów z retinoidami i kwasami

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY?

Przeprowadzenie planowanej serii zabiegów pozwala na uzyskanie trwałych efektów. W przypadku rozszerzania się kolejnych naczyń zabiegi należy powtórzyć co kilka lat w zależności od czynników predysponujących. Powodem rozszerzania naczyń może być nadciśnienie tętnicze, czynniki genetyczne, czynniki zewnętrzne, stres, siedzący tryb życia i wiele innych.

JAKIE SĄ ODSTĘPY CZASOWE POMIĘDZY ZABIEGAMI?

Naczynia zamykamy metoda laserową co 3-4 tygodnie. Czas najlepszy do przeprowadzenia tego typu zabiegów to jesień, zima i wczesna wiosna.  Zabiegów nigdy nie wykonuje się na skórę opaloną.

Tagi

 • lasery naczyniowe
 • lasery naczyniowe med art
 • lasery naczyniowe olsztyn
 • med art

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl

Medycyna estetyczna
tel. 89 652 14 98


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt10:00 – 18:00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry