Odmładzanie laserowe Olsztyn

Odmładzanie

Oznaki starzenia skóry to przede wszystkim efekt spowolnionych procesów regeneracyjnych. Z wiekiem całkowita, naturalna   wymiana naskórka ulega zmianie. Skóra odbudowuje się coraz wolniej jednocześnie zmniejszając ilość produkowanego kolagenu odpowiadającego za jej elastyczność. Jednocześnie zmniejszona zostaje ilość wytwarzanej elastyny czyli włókien odpowiadających za elastyczność skóry. Czynniki te powodują stopniowa utratę gęstości i jędrności. Zabiegi stymulujące powstawanie włókien elastycznych i kolagenowych spowalniają proces starzenia. Mogą również spowodować młodszy wygląd twarzy i całego ciała. Wśród wielu zabiegów odmładzających na szczególną uwagę zasługują zabiegi laserowego typu  Baby Face. 

DLA KOGO ZABIEGI LASEROWEGO ODMŁADZANIA

Gdy na skórze zauważamy pierwsze oznaki starzenia endogennego i egzogennego – to czas, kiedy można zastosować zabieg laserowego odmładzania. Te oznaki to drobne zmarszczki, utrata jędrności i zaburzony owal twarzy, zmiany w pigmentacji – nieregularne przebarwienia, plamy posłoneczne i hormonalne, utrata blasku, suchość i  dyskomfort z tym związany. 

NA CZYM POLEGA LASEROWE ODMŁADZANIE

Laserowe odmładzania skóry można wykonywać metodą ablacyjną lub nieablacyjną – w zależności od możliwości i przeznaczenia lasera. Podczas pracy w trybie nieablacyjnym temperatura w obrębie naskórka osiąga 40-48 st C a obszarach skóry właściwej 55-56 st C.  Podniesienie temperatury do tego stopnia pozwala na obkurczanie białkowych wiązań krzyżowych pomiędzy włóknami kolagenu oraz pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Porządkuje się również układ włókien sprężystych co w efekcie zwiększa elastyczność skóry. Wraz z wiekiem wzrasta ilość międzycząsteczkowych wiązań krzyżowych kolagenu dlatego u osób starszych energia emitowanej wiązki i co za tym idzie-  temperatura podgrzania tkanki w celu jej obkurczenia powinna być wyższa niż u osób młodszych.

Laserowe odmładzanie metoda ablacyjną wiąże się z odparowaniem powierzchownych warstw skóry przy jednoczesnym opracowaniu powierzchni do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Metodę tę stosujemy do usuwania blizn, głębokich zmarszczek i zmian posłonecznych. Okres rekonwalescencji po tego typu zabiegu wynosi ok 14 dni i wiąże się z wyłączeniem z codziennego życia na ten okres czasu.

JAKIE LASERY WYKORZYSTYWANE SĄ DO ODMŁADZANIA

W kosmetologii i dermatologii estetycznej wykorzystuje się  lasery wysokoenergetyczne do remodelingu i biostymulacji oraz niskoenergetyczne do pobudzania odnowy komórkowej i terapii metodą fotodynamiczną. Współczesne lasery to przede wszystkim lasery impulsowe o odpowiednio dobranym  czasie trwania impulsu i odpowiedniej długości fali.  To  definiuje cel zabiegu czyli docelowy chromofor: melaninę, wodę, kolagen lub hemoglobinę.

JAKIE SĄ EFEKTY PO LASEROWYM ODMŁADZANIU

Po zabiegu pojawi się wzrost jędrności i napięcia skóry, zmarszczki zostaną spłycone lecz nie całkowicie usunięte. Wzrost napięcia skóry spowoduje obkurczenie ujść gruczołów łojowych, poprawę kolorytu i ujednolicenie skóry. U wielu osób przywrócony zostaje bardziej wyrazisty owal twarzy. W wyniku remodelingu tkankowego wzrasta poziom nawilżenia i skóra nabiera świeżości i  blasku. Pełny, optymalny efekt zabiegu można uzyskać po kilku (3-6) zabiegach. U wielu pacjentów efekt jednorazowego zabiegu jest na tyle zadowalający, że kolejny zabieg powtarzany jest dopiero po 5-6 miesiącach. 

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

Ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, stosowanie retinoidów i substancji złuszczających, stosowanie leków światło-uczulających, świeża opalenizna, epilepsja, stosowanie ziół i mieszanek ziołowych o działaniu foto-uwrażliwiającym. Warto pamiętać że bezpośrednio po zabiegu laserowym występuje zaczerwienienie, rumień, może być odczuwalny i widoczny lekki obrzęk. Stan nasilenia tych objawów jest zależny od parametrów zastosowanych podczas zabiegu i jego celu. Po zabiegach laserami frakcyjnymi mogą być widoczne „piksele” na skórze utrzymujące się nawet do 30 dni. Po zabiegu laserowym skóra może się złuszczyć odsłaniając tym samym nową, odmłodzoną powierzchnię.

 

Tagi

  • odmładzanie
  • odmładzanie laserowe

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt8.00 – 20.00
Sob8.00 – 16.00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry