Facebook pixel

Wyślij znajomemu

  Polecam stronę: https://chimera.olsztyn.pl/zmarszczki

  zmarszczki

  Zmarszczki są jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry. Pierwsze zmarszczki mogą pojawiać się już ok 20-25 roku życia szczególnie w okolicach oczu tzw kurze łapki. W zależności od przyczyn powstawania oraz okolicy występowania można je podzielić na kilka rodzajów. Przyczyny pojawiania się zmarszczek związane są z pływem czasu - wraz z wiekiem, intensywnością pracy mięśni mimicznych, czynnikami zewnętrznymi (wiatr, słońce, mróz), utrata elastyczności skóry postępującą wraz z wiekiem, przesuszeniem i odwodnieniem skóry a także osłabieniem aktywności gruczołów łojowych i potowych i co za tym idzie mniejszą ilością lipidów w strukturze bariery hydro lipidowej skóry. 

  Miejsce pojawiania się zmarszczek oraz ich głębokość zależy również od genetyki, stylu życia i codziennej pielęgnacji kosmetycznej. Nadmierne opalanie, okres menopauzalny, stres i niewłaściwa dieta, zbyt mała ilość snu i narażenie na stres oksydacyjny (palenie papierosów, zanieczyszczenia)  mogą przyśpieszać i potęgować  występowanie zmarszczek. 

  ZMARSZCZKI W WIEKU 20 - 30 LAT

  W tym wieku zdrowa i prawidłowo pielęgnowana skóra jest młoda i wystarczająco nawilżona i odżywiona. Sprawnie funkcjonuje dostarczanie tlenu i składników odżywczym dzięki prawidłowemu krążeniu. Krótkotrwale oddziałująca grawitacja i czynniki zewnętrzne nie powodują jeszcze zmarszczek nabytych. Jednak i młoda skóra może charakteryzować się zmarszczkami wynikającymi z uwarunkowań genetycznych i fizjonomicznych np drobne zmarszczki okolic oczu tzw kurze łapki, lwia zmarszczka od nauki czy ekspresji emocji czy linie marionetki u osób o pełnych, ciężkich policzkach. 

  ZMARSZCZKI W WIEKU 30 - 40 LAT

  W tym okresie zmarszczki zaczynają się utrwalać. Nie znikają gdy skóra jest w stanie spoczynku. Pozostawiają widoczne linie zwłaszcza w okolicach oczy i okolicy nosowo-wargowej. Pojawia się lwia zmarszczka w okolicy miedzy brwiami nadając twarzy srogi i zmęczony wygląd. W tym okresie zaczynają również pojawiać się zmarszczki z powodu pierwszych symptomów opadania i wiotczenia tkanek. Również pod oczami skóra staje się cieńsza co powoduje wiotczenie i powstawanie drobnych zagnieceń.

  ZMARSZCZKI W WIEKU 40 - 50 LAT

  Bruzdy nosowo wargowe zaczynają się pogłębiać i wraz ze spadkiem objętości policzków twarz zyskuje zmęczony wygląd. W tym okresie zaczyna być widoczny proces starzenia okolicy szyi i dekoltu. Skóra staje się cienka, pogłębiają się poziome bruzdy i zaczyna się budować sieć drobnych zagnieceń, Dekolt pokrywa się drobną siecią linii zwłaszcza u osób śpiących na boku oraz korzystających często z kąpieli słonecznych. W tym okresie rozpoczynają się zmiany chemiczne w skórze związane ze spadkiem ilości estrogenów w okresie pre-menopauzalnym. To powoduje, że skóra staje się cienka i wiotka.

  ZMARSZCZKI W WIEKU POWYŻEJ 60  LAT

  Na skutek spadku estrogenów i wielu dotychczas wymienionych czynników utrwalonych w czasie skóra zaczyna intensywnie wiotczeć. Pogłębione są bruzdy nosowo wargowe, pojawiają się tzw chomiki z powodu zaniku tkanki podskórnej policzków oraz zmian biologicznych w układzie twarzoczaszki. Pojawia się dolina łez, czyli ubytek tkanki tłuszczowej w okolicy oczy oraz cienie i obrzęki pod oczami wynikające z niedostateczne korzystnego krążenia. Skóra w tym wieku może być pokryta siateczką zagnieceń i bruzd.

  ZMARSZCZKI PALACZA

  To zmarszczki pionowe wokół ust wynikające z nawyku palaczy czyli składania ust w "dziubek". Wieloletnie , powtarzalne gesty utrwalają zagniecenia, które z czasem stają się nieodwracalnie widoczne. Zmarszczki te nie dotyczą tylko osób palących tytoń. Tendencje genetyczne, suchość skóry, postępująca elastoza i pogrubianie się naskórka mogą przyczyniać się do ich występowania u wszystkich osób. 

  KURZE ŁAPKI

  Kurze łapki w okolicach oczu. Zmarszczki tej okolicy mogą pojawić się bardzo wcześnie, nawet już po 20 roku życia i są objawem częstego załamywania się skóry zwykle z powodu uśmiechu. Nazywane są kurzymi łapkami gdyż rozchodzą się promieniście od zewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Kurze łapki są najczęściej krygowane toksyna botulinową z bardzo dobrym efektem. Regularne relaksowanie mięśni okrężnych oczu pozwala na uniknięcie się tego typu zmarszczek w przyszłości. Dlatego metoda Botox stosowana jest w tej okolicy najczęściej. Regularne i prawidłowe nawadnianie i odżywianie skóry pozwala na utrzymanie jej w świetnej jakości przed długie lata. 

  OBRĘCZE VENUS

  To zmarszczki w okolicy dekoltu układające się w kształcie naszyjnika. Nazywane też "zmarszczkami królowej Jadwigi". Przyczyny ich powstawania to częste korzystanie ze smartfonów, czytanie, praca przy komputerze i czynności wielokrotnie w ciągu życia wykonywane z głową pochyloną do dołu. W tym przypadku profilaktyka jest najlepszą forma unikania tego typu zmarszczek. Gdy jednak już występują niezbędny jest pełen program kosmetologiczny mający na celu odbudowę gęstości skóry.

  DOLINA ŁEZ

  Głęboka bruzda rynnowata w okolicy oczodołu będąca wynikiem zapadania się wraz z wiekiem tkanki podskórnej. Bruzda biegnie tak jak płyną łzy czyli od wewnętrznego kącika oczodołu do środkowej części policzka. \Dolinę łez można korygować skutecznie z jednoczesna pielęgnacją biostymulującą i odbudowującą. W dolinie łez często istotnym problemem jest upośledzone krążenie co dodatkowo dodaje cieni pod oczami i w konsekwencji smutny wyraz twarzy. Kompleksowa kuracja daje zadowalające efekty.

  ZMARSZCZKI KRÓLICZKA

  Zmarszczki w okolicach nosa wynikające z częstego marszczenia nosa. Występują często u osób wrażliwych na słońce, alergików i osób z często występującym katarem. Współistnieją najczęściej z kurzymi łapkami w okolicach oczu. Prostym rozwiązaniem jest relaksacja mięśnia toksyną botulinowa co daje bardzo dobry efekt redukcji zmarszczek.

  LINIE MARIONETKI

  Zmarszczki występujące w okolicy bocznych części ust. Boczne kąciki ust na styku policzka i brody. Pojawiają się u osób ok 50 roku życia ale mogą być też uwarunkowane genetycznie. Pojawiają się zazwyczaj u osób o ciężkich, pełnych  policzkach poddających się wraz z wiekiem grawitacji. Pogłębiają się dodatkowo wraz z utratą tkanki podskórnej. Dobrym rozwiązaniem jest wypełnienie linii marionetek implantem śródskórnym oraz zwiększenie napięcia skóry policzków.

  ZMARSZCZKI ELASTOSTYCZNE

  Zmarszczki wynikające ze zmiany elastyczności skóry i przede wszystkim z ekspozycji na promieniowanie UV. Wraz z wiekiem i wieloletnim nasłonecznieniem, spadkiem elastyny i kolagenu skóra zaczyna się  i zagniatać. Zmarszczki wynikające z ekspozycji na UV bardzo trudno usunąć. Pokrywają cały obszar narażony na słońce. Często z zmianami barwnikowymi, zgrubieniami i przebarwieniami. Najlepszą ochrona przed nimi jest codzienne stosowanie fitrów UV.

  ZMARSZCZKI ATROFICZNE

  Wraz z wiekiem dochodzi do zaburzeń odżywienia skóry i upośledzenie jej właściwości odtwórczych. Atrofię (zanik) drastycznie przyśpiesza okres menopauzalny gwałtownie obniżając poziom estrogenów warunkujący dużą ilość kolagenu. Wraz z jego spadkiem skóra traci elastyczność i marszczy się. Skóra traci rozciągliwość, zmniejsza się aktywność fibroblastów, poziom kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i glikozaminoglikanów. 

  ZALECANE ZABIEGI

  Kliknij w link i przejdź do pełnego opisu zabiegu:

  https://chimera.olsztyn.pl/page/130/botox 
  lwia zmarszczka, zmarszczki palacza, kurze łapki

  https://chimera.olsztyn.pl/page/79/wypelniacze
  bruzdy nosowo wargowe, zmarszczki na szyi, dłonie, dekolt, policzki

  https://chimera.olsztyn.pl/zaffiro
  zmarszczki elastostyczne, grwitacyjne, atroficzne

  https://chimera.olsztyn.pl/page/80/mezoterapia-
  drobne zmarszczki, odżywienie skóry, zmarszczki okolicy podoczodołowej

  https://chimera.olsztyn.pl/page/112/osocze
  zmarszczki elastostyczne, grawitacyjne, szyja i dekolt

  https://chimera.olsztyn.pl/page/126/volumetria
  zmarszczki elastostyczne, zmarszczki grawitacyjne, atroficzne

  https://chimera.olsztyn.pl/vivace
  wszystkie typy zmarszczek

  https://chimera.olsztyn.pl/page/128/redermalizacja
  zmarszczki od 25 do 50 roku życia, zmarszczki odwodnieniowe, elastotyczne

   

  CENNIK WSZYSTKICH ZABIEGÓW:

  https://chimera.olsztyn.pl/cennik-1

   

   

   

   

  ARTYKUŁ WYSZUKANO PO SŁOWACH:

  zmarszczki
  odmładzanie
  nucleofil
  nucleofill olsztyn
  nucleofill strong
  biostymulacja
  osocze bogatopłytkowe
  harmony
  osocze
  medycyna estetyczna olsztyn
  domarecka olsztyn
  botox olsztyn
  zmarszczki
  odmładzanie olsztyn
  powiększanie ust laser frakcyjny olsztyn
  hifu olsztyn
  odmładzanie olsztyn
  lifting olsztyn
  zabiegi na twarz
  coaxmed Olsztyn
  modelowanie sylwetki
  cellulit
  zabiegi na cellulit
  endermologia olsztyn
  odchudzanie olsztyn
  zamykanie naczynek Olsztyn
  laser naczyniowy Olsztyn
  odmładzanie twarzy Olsztyn
  zabiegi odmładzające Olsztyn
  zamykanie naczyń krwionośnych
  jak zlikwidować zmarszczki na czole
  naczynka na twarzy
  trądzik różowaty
  kosmetyczka Olsztyn

   

  Kontakt

   TEL 89 535 92 42

   recepcja@chimera.olsztyn.pl


   Gabinet Kosmetyki Estetycznej Chimera-derm
    

   ul. Kopernika 14
   10-512 Olsztyn

   PON-PT 8.00 – 20.00
   SOB 8.00 – 16.00

    

   Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

   WiFi

   W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.


   Chcesz być na bieżąco z informacjami o promocjach i nowościach? Zapisz się do newslettera.

    zapisz się do newslettera

    Copyright © 2015 Chimera - Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.