Co to jest biostymulacja laserowa?

8ucpLuhg

Biostymulacja laserowa to zabieg na pograniczu medycyny estetycznej, fizjoterapii oraz innych dziedzin medycyny. Ma ona na celu przyspieszenie procesów regeneracji komórkowej, dzięki czemu zmienione chorobowo miejsca leczą się szybciej a zabiegi przynoszą bardziej spektakularne efekty. Na czym dokładnie polega i kto może ją stosować?

Na czym polega biostymulacja laserowa?

W biostymulacji laserowej chodzi o naświetlenie miejsca poddawanego zabiegowi lub wymagającego leczenia, działaniu skoncentrowanej wiązki lasera o niskiej mocy. Laser nie powoduje uszkodzenia tkanek, ale przeciwnie – wspomaga proces ich odbudowy. Z tego powodu biostymulacja stanowi leczenie uzupełniające w licznych schorzeniach oraz po zabiegach operacyjnych.

Jakie są efekty biostymulacji laserowej?

Laser pobudza metabolizm komórek, a przede wszystkim wspiera ich odżywianie i podział. W praktyce oznacza to szybszy przyrost zdrowych komórek, szczególnie istotny w sytuacji, gdy w ciele znajduje się rana do zaleczenia. Biostymulacja przyspiesza budowę włókien kolagenowych, działa przeciwbólowo i aseptycznie. Już po jednej serii zabiegów wyraźnie poprawia się mikrokrążenie a komórki o wiele łatwiej absorbują podawane im leki czy substancje odżywcze.

Jak przebiega zabieg biostymulacji laserowej?

Przygotowanie do zabiegu obejmuje oczyszczenie skóry w miejscu, które ma podlegać biostymulacji. Sam proces naświetlania jest na ogół całkowicie bezbolesny, w szczególnych przypadkach można natomiast zastosować znieczulenie w kremie. Jedna sesja trwa od 5 do 30 minut. Dla uzyskania optymalnych efektów, najczęściej poleca się wykonanie serii ok. 10 zabiegów, dzień po dniu lub co drugi dzień. Prawidłowo wykonana biostymulacja nie powoduje efektów ubocznych, nawet zaczerwienienia czy nadwrażliwości.

Komu polecana jest biostymulacja laserowa?

Biostymulacja laserowa jest terapią wspierającą. Stosuje się ją zwłaszcza w przypadku ciężko gojących się ran, takich jak odleżyny, oparzenia czy odmrożenia. W medycynie estetycznej laser wspiera leczenie trądziku, likwidowanie rozstępów i cellulitu, regenerowanie zwiotczałej skóry, spłycanie blizn, pobudzanie wzrostu włosów. Biostymulacja ma szereg zastosowań również w terapii naczyniowej, fizjoterapii i rehabilitacji, ponieważ wspomaga regenerację uszkodzonych ścian naczyniowych, wiązek mięśniowych a nawet kości. Stomatolodzy rekomendują tę terapię w przypadku poważnych owrzodzeń i uszkodzeń w obrębie jamy ustnej. Po przebytych operacjach czy urazach, biostymulacja jest nieoceniona w przyspieszaniu gojenia ran, również dlatego, że pozwala zachować aseptyczność.

Jakie są przeciwwskazania do biostymulacji laserowej?

Jak wszystkie terapie, również biostymulacja nie jest polecana wszystkim bez wyjątku. Przeciwwskazaniem jest aktywna choroba nowotworowa, cukrzyca i nadczynność tarczycy, a także choroba bakteryjna lub gorączka, a u kobiet również miesiączka lub ciąża. Ponadto zabiegowi nie powinny być poddawane osoby z rozrusznikiem serca.

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt8.00 – 20.00
Sob8.00 – 16.00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry