Jak działa depilacja laserowa?

Jak dziala depilacja laserowa

Jesteśmy z natury nieco przekorni – dotyczy to również naszego wyglądu. Tam, gdzie mamy mało włosów, chcielibyśmy ich więcej. A w tych miejscach, gdzie zostaliśmy nimi hojnie obdarzeni, staramy się je systematycznie usuwać. Może więc warto pozbyć się problemu raz na zawsze? Czy tak właśnie działa depilacja laserowa i czy na pewno jest bezpieczna?

Jaki jest mechanizm depilacji laserowej?

W filmach sci-fi laser jest używany do unicestwiania wrogów – wystarczy skierowanie wiązki w statek kosmiczny przeciwnika, aby ten bezpowrotnie zniknął. Depilacja laserowa działa bardzo podobnie, tylko że przeciwnikiem jest macierz włosa a moc promienia – zdecydowanie mniejsza, nieszkodliwa dla obszarów sąsiadujących bezpośrednio z cebulką włosa. Całe promieniowanie pochłania melanina zawarta w łodydze włosa i mieszku włosowym.

Jak przebiega sesja depilacji laserowej i czy jest bolesna?

Osoba poddawana zabiegowi leży ona lub siedzi w pozycji związanej z położeniem depilowanej strefy, a przeprowadzający zabieg wodzi po skórze głowicą lasera. Jedna sesja trwa od 10 do 90 minut, w zależności od jednego lub kilku wybranych obszarów zabiegu.

Dlaczego nie wystarczy jedna sesja depilacji?

Laser kosmetyczny jest bezpieczny, nie niszczy wszystkiego jak popadnie. Jego działanie jest odbierane wyłącznie przez docelowe komórki i tkanki czyli włos i mieszek włosowy. Trwale zostają usuniete tylko te włosy, które w trakcie zabiegu znajdują się w fazie anagenu czyli wtedy, gdy cbulka włosa znajduje się w mieszku włosowym. To dlatego sesje trzeba powtórzyć kilka razy – aż usunięte zostaną wszystkie włosy.

Najczęściej zalecane jest poddanie się kilku zabiegom w odstępach co kilka do kilkunastu tygodni. Dodatkowo organizm może starać się wyprodukować nowe włosy w miejsce zniszczonych – jeśli więc pojedyncze włoski odrastają, zaleca się przeprowadzanie jednego zabiegu przypominającego raz na 1-2 lat.

Które włosy można trwale usunąć?

Nie istnieją ograniczenia co do depilowanej strefy. Depilacja laserowa może dotyczyć włosów na twarzy, na plecach, na klatce piersiowej, na brzuchu, pod pachami, na ramionach i przedramionach, na udach i łydkach, a także w strefie płytkiego i głębokiego bikini.

Łatwiej zabiegowi poddają się ciemne włoski, ponieważ to melanina pochłania wiązkę lasera. Przy jasnych włosach prawdopodobnie będzie trzeba wykonać jedną lub dwie sesje więcej.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Aby skorzystać z zabiegu depilacji, przede wszystkim trzeba mieć co depilować. 24 godziny przed  przed zabiegiem należy  wybrane miejsce golić wyłącznie maszynką (nie używając np. wosku albo pęsety). Dwa tygodnie przed depilacją nie można się opalać ani korzystać z solarium. Na tydzień przed zabiegiem obowiązuje zakaz przyjmowania antybiotyków oraz leków a nawet ziół o właściwościach światłouczulających. W samym dniu zabiegu nie należy stosować na depilowany obszar żadnych kosmetyków (np. kremu, balsamu).

Co ważne, na dzień przed lub w dniu zabiegu należy dokładnie ogolić maszynką obszar poddawany depilacji. Zabieg  będzie wówczas o wiele bardziej efektywny – zamiast tracić energię na długie włosy, zlokalizuje te w aktywnej fazie wzrostu. Niewielki fragment włosów pozostaw niezgolony – kosmetolog oceni dzięki niemu strukturę włosów.

Kontakt

 

Tel. 89 535 92 42
recepcja@chimera.olsztyn.pl

Medycyna estetyczna
tel. 89 652 14 98


Gabinet Kosmetologii
i Medycyny Estetycznej w Olsztynie

ul. Kopernika 14
10-512 Olsztyn

Pon – Pt10:00 – 18:00

Realizujemy płatności gotówką, kartą i przelewem bankowym.

WiFi

W naszym gabinecie skorzystacie Państwo z bezprzewodowego internetu.

Do góry